Wycofano kilka partii piwa w zielonych butelkach. Mogą zawierać fragmenty szkła!

06.06.2018 15:04
Piwo Stella Artois, GIS ostrzega: W zielonych butelkach piwa znaleziono fragmenty szkła
fot. Florea Paul/East News

– W zielonych butelkach piwa Stella Artois o pojemności 330 ml mogą być obecne fragmenty szkła – ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Wadliwe butelki są wycofywane ze sklepów.

Fragmenty szkła w zielonych butelkach piwa

Uwaga na piwo zanieczyszczone drobnymi odłamkami szkła! Główny Inspektorat Sanitarny w oficjalnym komunikacie poinformował, że znaleziono je w kilku seriach piwa Stella Artois Export o pojemności 330 ml. Ich producentem jest Anheuser-Busch InBev, a dystrybutorem w Polsce – firma UDH Sp. z o.o. z Poznania.

Wadliwe butelki podczas otwierania mogą powodować, że odłamki szkła przedostają się do piwa, dlatego niektóre partie produktu nie powinny być spożywane z uwagi na „negatywne skutki zdrowotne”. 

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez dystrybutora piwa Stella Artois, który zobowiązał się wycofać następujące partie produktu:

gis

Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił, że: ''Wskazane partie produktu nie powinny być spożywane z uwagi na możliwe negatywne skutki zdrowotne.''

Rekompensata dla klientów, którzy kupili piwo w wadliwych butelkach

Firma UDH Sp. z o.o. na postawie zawiadomienia od producenta przygotowała oświadczenie dla konsumenta dotyczące zaistniałej sytuacji:

- Stella Artois powiadomiła właściwe organy regulacyjne i podejmuje działania wspólnie ze swoimi dystrybutorami, aby produkty nie były sprzedawane i aby wycofać z punktów sprzedaży detalicznej wszystkie butelki z określonymi kodami i datami.

– Wszyscy konsumenci, którzy posiadają wadliwe butelki, będą mogli otrzymać rekompensatę – zapewnia dystrybutor. Klienci, którzy zakupili piwo z wyżej wymienionych serii, powinni się skontaktować z zespołem obsługi klienta firmy UDH Sp. z o.o. (telefonicznie lub mailowo).

Producent piwa poinformował, że wadliwe butelki zostały wyprodukowane przez zewnętrznego dostawcę i trafiły do Polski pomiędzy styczniem a marcem 2018 roku. Do obrotu zostały zaś wprowadzone pomiędzy styczniem a majem 2018 roku. Wszystkie butelki z wadą mają zostać wycofane z rynku. GIS nadzoruje te działania „w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentowi”.

źródło: GIS