Fundacji Nagle Sami grozi likwidacja. To jedyna w Polsce organizacja pomagająca osobom w żałobie

07.11.2019
Aktualizacja: 08.11.2019 08:55
Pomoc w żałobie. Trwa zbiórka dla Fundacji Nagle Sami
fot. Shutterstock

Fundacja Nagle Sami od lat pomaga osobom w żałobie. Organizacja nigdy wcześniej nie prosiła o wsparcie finansowe, sytuacja jednak zmieniła się radykalnie. "Naszej fundacji grozi likwidacja." - tym zdaniem rozpoczyna się komunikat na Facebooku. 

Fundacja Nagle Sami: czy przetrwa?

Organizacji grozi likwidacja, dlatego na stronie fundacji ruszyła zbiórka pieniędzy na dalsze funkcjonowanie "Nagle Sami". Chodzi o 300 tysięcy złotych. Ta kwota pozwoli przetrwać kolejny rok i da możliwości dalszej pomocy. 

Przez lata działalności wspierało PZU, jednak z czasem zmieniła się forma jak i sposób finansowania pomocy udzielanej przez Fundację. Obecnie działalności nie wspiera nikt, a prowadzone działania zarobkowe wystarczają na pokrycie około 1/3 kosztów.

Warto przypomnieć historię powstania tego miejsca. Fundacja, zatrudniająca psychologów, terapeutów i prawników powstała po śmierci pierwszego męża Olgi Puncewicz himalaisty Piotra Morawskiego, który dziesięć lat temu zginął podczas próby wejścia na Manaslu w Nepalu. W ciągu ośmiu lat fundacja pomogła kilku tysiącom osób. - " Nigdy nie zmieniła się misja Fundacji: aby osobom na najtrudniejszym etapie życia, w żałobie, pomóc stanąć na nogi" - podkreślają w komunikacie przedstawiciele organizacji.

Więcej można przeczytać na stronie: www.naglesami.org.pl

Przeczytaj: Naukowcy: Długotrwała żałoba działa na mózg jak substancje uzależniające