Filmowcy utknęli w Wuhan. Nakręcili krótkometrażowy film [Zobacz]

21.02.2020 10:14
Filmowcy utknęli w Wuhan. Nakręcili krótkometrażowy film [Zobacz]
fot. Wuhan: The Long Night

Ekipa filmowców poleciała do Wuhan, żeby nakręcić film fabularny. Po wybuchu epidemii koronawirusa utknęli w "strefie zero". Więc nakręcili dokument.

Reżyser Xie Dan z ekipą poleciał do Wuhan, żeby nakręcić film fabularny. Po wybuchu epidemii koronawirusa, filmowcy utknęli w zamkniętej "strefie zero". I nakręcili postapokaliptyczny film.

Akcja zaczyna się 23 stycznia o godz. 10.00 rano, a kończy 31 stycznia o 18.00. Miasto zostało sfilmowane telefonami komórkowymi, a z poszczególnych kadrów zmontowano 4,5-minutowy film "Wuhan: Długa noc".

Produkcja trafiła na chińską platformę społecznościową Weibo, a stamtąd na inne na portale społecznościowe. Są plany pociągnięcia tematu w kierunku pełnometrażowego filmu dokumentalnego.

- Ekipa chciała w Wuhan zrobić coś sensownego. Nagrać to, co się stało. Po pierwsze, od czasu zamknięcia Wuhan nie było filmu prezentującego tak panoramiczny widok miasta. Po drugie, uważam, że będą to cenne obrazy do celów historycznych i innych filmów dokumentalnych - powiedział portalowi Sixth Tone opiekun projektu Lan Bo.

Aktualny stan epidemii koronawirusa COVID-19 to ponad 76 tys. zarażonych i ponad 2,2 tys. ofiar śmiertelnych.

Źródło: Onet