Euthyrox: znów brakuje go na rynku. Kiedy będzie w aptekach?

04.02.2020 11:10
Euthyrox N 88
fot. Shutterstock

Euthyrox N 88 to lek na niedoczynność tarczycy, którego brakuje w całym kraju. Sprawdź, kiedy pojawi się w aptekach.

Euthyrox N to lek na receptę stosowany w leczeniu niedoczynności tarczycy. Leczenie niedoczynności tarczycy polega na uzupełnianiu hormonów tarczycy i utrzymywaniu ich na odpowiednim poziomie, co pozwala na złagodzenie uciążliwych objawów.

Euthyrox N zawiera lewotyroksynę sodową - syntetyczny hormon tarczycy, który pomaga w regulowaniu pracy tarczycy. Wskazania do stosowania leku Euthyrox N to także:

  • leczenie wola obojętnego u osób, u których stosowanie jodu nie jest wskazane;
  • zapobieganie nawrotom po usunięciu wola obojętnego;
  • terapia supresyjna w raku tarczycy;
  • suplementacja w trakcie leczenia nadczynności tarczycy.

Pacjenci donoszą, że nie mogą dostać Euthyroksu N w dawce 88 mcg. Gdy leku brakuje na rynku, jego dostępność można sprawdzić w specjalistycznych serwisach farmaceutycznych:

  • gdziepolek.pl
  • ktomalek.pl

"Z informacji jakie dziś rano uzyskaliśmy od firmy Merck wynika, iż data dostawy leku Euthyrox N 88 mcg do aptek uległa przesunięciu na koniec lutego 2020 r. Przedstawiciel firmy polecił nam skontaktować się z producentem jeszcze około 15 lutego, wtedy ma być znana już konkretna data powrotu leku na rynek" - czytamy na stronie gdziepolek.pl.

Więcej informacji na temat dostępności leku Euthyrox N 88 można uzyskać dzwoniąc na infolinię producenta: +48 22 535 03 40 w dni robocze w godzinach 8.00-16.00.

Źródło: gdziepolek.pl, mgr.farm