W Małopolsce "Dzień bez pacjenta" a na Pomorzu... darmowa pomoc chorym!

Monika Piorun
25.10.2017 10:27
W Małopolsce "Dzień bez pacjenta" a na Pomorzu... darmowa pomoc chorym!
fot. pixaby.com/CC0 Public Domain

Lekarze z Krakowa i okolic w geście solidarności z rezydentami wzięli wolny dzień w pracy. W kontrze do radykalnej formy protestu medycy z Trójmiasta zorganizowali... biały dzień i bezpłatne badania dla pacjentów.

W Małopolsce przez całą środę będzie trwał "Dzień bez pacjenta", z kolei na Pomorzu lekarze zdecydowali się okazać wsparcie protestu głodowego rezydentów w nieco inny sposób.

Zamiast odbierać pacjentom szansę na leczenie, medycy z Trójmiasta postanowili dać wszystkim chętnym możliwość skorzystania z bezpłatnych badań - m.in. pomiarów ciśnienia krwi lub analizy składu ciała.

Taka akcja według lekarzy a Pomorza daje szansę na rozdanie ulotek informujących o akcji protestacyjnej i nie odbiera pacjentom możliwości kontaktu z lekarzami.

Jak dowiedziało się Radio ZET, od godz. 15 lekarzy uczestniczących w pomorskim "białym dniu" będzie można spotkać w trzech miejscach na terenie Gdańska - dwóch galeriach handlowych oraz Centrum Medycyny Inwazyjnej, gdzie od soboty trwa głodówka rezydentów.

Zobacz także

Zagłosuj

Dzień bez lekarza czy bezpłatna pomoc dla pacjentów? Jaka forma protestu medyków jest Twoim zdaniem lepsza?

Liczba głosów:

Zobacz także

______

zdrowie.radiozet.pl/π