Dyrektor Muzeum Muru Berlińskiego w wieku 61 lat jest w ósmej ciąży

03.06.2020 13:38
Screen RTL
fot. Screen RTL

Dyrektor Muzeum Muru Berlińskiego Alexandra Hildebrandt w wieku 61 powita na świecie ósme dziecko. Pięcioro z nich urodziła po 50. roku życia.

Późne macierzyństwo zaczyna się już po 35. roku życia. Dyrektor Muzeum Muru Berlińskiego jest prawie dwa razy starsza i właśnie spodziewa się ósmego dziecka. Co ciekawe, pięcioro z nich urodziła po 50. roku życia. Poznaj niezwykłą historię Alexandry Hildebrandt.

Alexandra Hildebrant - kim jest?

Dyrektor Muzeum Muru Berlińskiego Alexandra Hildebrandt jest w ósmym miesiącu ciąży. Dziecko przyjdzie na świat w lipcu. Zaskoczenie niemałe, bo kobieta ma 61 lat. Co więcej, będzie to jej ósme dziecko, a pięcioro z nich urodziła po 50. roku życia. W 2013 roku, w wieku 54 lat, powitała na świecie bliźnięta, rok później na świat przyszła jej kolejna córka, a w 2016 - syn.

Alexandra Hildebrandt to niemiecka artystka, działaczka na rzecz praw człowieka, dyrektor Muzeum Muru Berlińskiego. Urodziła się w 1959 roku w Kijowie. W 1995 roku wyszła za mąż za współzałożyciela Muzeum Muru Berlińskiego, Rainera Hildebrandta (zmarł w 2004 roku).

Kobieta zastrzega, że to może nie być jej ostatnia ciąża.

Późne macierzyństwo - zalety i wady

Późne macierzyństwo ma swoje wady i zalety. Choć mianem "późnego macierzyństwa" określa się ciążę po 35. roku życia, granica ta coraz bardziej przesuwa się w kierunku 40. roku życia.

Późne macierzyństwo wady:

Do zalet późnego macierzyństwa zaliczane są: stabilna sytuacja zawodowa i finansowa, przepracowane traumy z dzieciństwa, silna relacja z partnerem, wypracowane techniki radzenia sobie ze stresem.

Na późne macierzyństwo w Polsce zdecydowały się m.in.: Barbara Sienkiewicz, Weronika Marczuk i Małgorzata Rozenek

Źródło: rtl.de