Znany chirurg trafił do szpitala z powodu zatrucia "dietą pudełkową"

Monika Piorun
06.06.2017 15:14
Znany chirurg trafił do szpitala z powodu zatrucia "dietą pudełkową"
fot. East News/facebook/Dr Krzysztof Gojdź

Znany chirurg plastyczny gwiazd - dr Krzysztof Gojdź - musiał być hospitalizowany. Zaszkodziła mu popularna wśród celebrytów dieta, przed którą niedawno ostrzegał Sanepid.

Na początku czerwca służby sanitarne ujawniły, że niemal połowa firm cateringowych, przygotowujących gotowe posiłki w pudełkach, nie spełnia norm dotyczących jakości pożywienia. Kontrolerzy zarzucali producentom "diet pudełkowych" brak odpowiednich warunków sanitarnych, używanie przeterminowanych produktów o nieznanym pochodzeniu.

Zobacz także

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze "ofiary" takiego sposobu żywienia, z którego korzysta wielu znanych Polaków oraz osoby dbające o szczupłą sylwetkę.

Pierwszym poszkodowanym przez "dietę pudełkową" okazał się dr Krzysztof Gojdź - chirurg plastyczny gwiazd, który często pojawia się w mediach. O swoim pobycie w szpitalu lekarz-celebryta poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych:

Po czterech dniach zatrucia "dietą pudełkową" i odwodnieniu organizmu wylądowałem jednak w szpitalu. Zawsze dbam o wszystkich dookoła a o sobie zapominam. Pamiętajcie o swoim zdrowiu. Ono jest równie ważne jak zdrowie najbliższych. Róbcie badania profilaktyczne, nie bagatelizujcie objawów chorobowych. Zdrowie i życie ma się tylko jedno.

Zrzut ekranu 2017-06-06 o 14.34.43

____

zdrowie.radiozet.pl/π