Pobij rekord Guinnessa i oddaj stanik do re(CYC)lingu!

Monika Piorun
30.09.2016 16:11
Pobij rekord Guinnessa i oddaj stanik do re(CYC)lingu!
fot. Dotykam = Wygrywam. Pobij rekord Guinnessa w akcji samobadania piersi

1 października zabierz mamę, babcię, siostrę, ciocię lub przyjaciółkę na błonia Stadionu Narodowego w Warszawie, by zadbać o zdrowie swoich piersi i wymienić w promocji stary stanik. Nie dość, że możesz im uratować życie, to jeszcze pomożesz w biciu rekordu Guinnessa!

Każdego roku 17 tys. Polek dowiaduje się o tym, że ma raka piersi. 35% z nich nie uda się jednak pomóc, ze względu na to, że ich nowotwór jest w zbyt zaawansowanym stadium. Gdyby regularnie wykonywały samobadanie piersi, mogłyby żyć dłużej i zapobiec rozwojowi choroby. Dlaczego tego nie robią?

Zwykle tłumaczą się brakiem czasu lub... wiedzy o tym, jak prawidłowo wykonać samodzielne badanie. Wraz z początkiem października - miesiąca profilaktyki nowotworu piersi - wszystkie panie - zarówno te starsze, jak i trochę młodsze - będą mieć szansę na to, by wreszcie zadbać o zdrowie swoich piersi.

Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny razem z organizacją MOTORóżowi w ramach Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez organizację Zwalcz Nudę już po raz piąty przystępuje do akcji DOTYKAM = WYGRYWAM zachęcającej do systematycznego samobadania piersi.

MOTORóżowi miłośnicy motocykli w różowych kamizelkach zajadą swoimi maszynami w pobliże stadionu ze wszystkich stron Warszawy, by wesprzeć panie starające się pobić rekord w samobadaniu piersi. Aktualny wynik wynosi 2790 kobiet, ale organizatorzy liczą na to, że uda się go wielokrotnie pobić.

Podobna akcja fanów motocykli odbędzie się też równolegle w Toruniu i we Wrocławiu.

DOTYKAM = WYGRYWAM!

Różowy kolor ma szczególne znaczenie dla całego przedsięwzięcia. Od lat różowe wstążki są symbolem walki z rakiem piersi.

Przeczytaj: Historia różowej wstążki

Re(CYC)ling

Tym razem zamiast wstążek w ramach akcji będzie można dostać zniżkę przy zakupie nowego biustonosza i darmową poradę brafitterki. Wystarczy przynieść ze sobą stary stanik, by otrzymać rabat na zakup dobrze dopasowanego modelu (aż do miseczki K) marki Panache - jednego ze współorganizatorów akcji.

Nasz sfatygowany biustonosz zostanie zutylizowany przez firmę 3R Recycling Solutions, a zysk z tego procesu powędruje do stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na pomoc w walce z rakiem piersi w Polsce.

cyc 1

Jeśli nie zdążysz wziąć udziału w akcji w najbliższą sobotę - nic straconego! Przez cały październik we wszystkich salonach marki Panache będzie można wymienić stary stanik na zniżkę przy zakupie idealnie dopasowanego modelu.

 W wyborze pomogą nam specjalne brafitterki przeszkolone przez ekspertów z Centrum Onkologii. Otrzymamy też specjalne zawieszki pod prysznic z instrukcją wszystkich etapów poprawnego samobadania piersi.

Dotykam = wygrywam

Akcja na Stadionie Narodowym rozpoczyna się 1 października 2016 w samo południe. Panie będą mogły skorzystać z darmowych porad lekarskich, wykonać USG piersi, Bicie rekordu zaplanowane jest na godz. 14.

Ambasadorkami, które zachęcają do wsparcia próby bicia rekordu Guinnessa są m.in. Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Ewa Wojciechowska, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska.

Elżbieta Kozik - prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny - wyjaśnia, dlaczego warto wziąć udział w akcji:

DOTYKAM, to nie tylko WYGRYWAM życie, ale także ratuję pierś. Choć o raku 

piersi i jego profilaktyce mówi się coraz więcej, wciąż przesuwa się dolna 

granica wieku kobiet, które na niego chorują. Ważne jest zatem, by regularnie

 badać zdrowie swojego biustu.

Bijemy rekord Guinnessa! #DotykamWygrywam

.

cyc 2

__

Redakcja Zdrowo Bardzo/π