Zamknij

Pfizer zwiększy dostawy szczepionki. Jest oświadczenie producenta

Karolina Apiecionek
18.01.2021 11:36
Szczepionka przeciw COVID-19
fot. Shutterstock

Dostawy szczepionki przeciw COVID-19 będą zmniejszone - taka informacja zelektryzowała świat pod koniec ubiegłego tygodnia. Producent szczepionki - Pfizer - wspólnie z firmą BioNTech wydał już specjalne oświadczenie w tej sprawie.

"Ten tydzień zaczynamy bardzo dobrą wiadomością!" - pisze na facebookowym profilu lekarz Bartosz Fiałek, popularyzotor wiedzy medycznej.

Ekspert, powołując się na oświadczenie Pfizer/BioNTech, informuje, że "ograniczenie rozmiaru dostaw szczepionek mRNA przeciw COVID-19 spowodowane rozbudową zakładów produkcyjnych, będzie obowiązywać tylko w tym tygodniu".

Od 25 stycznia wraca do regularny grafik dostaw, a od 15 lutego dostawy mają być zwiększone "co sprawi, że łączna liczba preparatów w pierwszym kwartale będzie taka, jak wstępnie uzgodniono". "Ponadto zwiększy się rozmiar dostaw w drugim kwartale, dzięki lepszej przepustowości fabryk" - czytamy na profilu Lekarz Bartosz Fiałek na Facebooku.

Polska zdecydowała się na przystąpienie do pięciu z sześciu umów zawartych przez Komisję Europejską na zakup szczepionek z wyprzedzeniem. 

Szczepionki przeciw COVID-19, które mają być dostępne w Polsce:

  • Astra Zeneca 
  • Johnson&Johnson
  • Pfizer/BioNTec 
  • CureVac 
  • Moderna 

Dowiedz się więcej: Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Najnowsze dane. RAPORT

Źródło: FB Lekarz Bartosz Fiałek