Lekarz, który zadarł z antyszczepionkowcami, teraz pozywa ich guru

Ewelina Bogusz
12.06.2018 13:27
Dawid Ciemięga: wypowiedział wojnę antyszczepionkowcom, teraz walczy z Jerzym Ziębą
fot. Shutterstock/Facebook.com/lekarz Dawid Ciemięga; Ukryte Terapie – Jerzy Zięba

– To jest informacja nie tylko dnia, miesiąca, ale być może roku – ogłosił Dawid Ciemięga – młody pediatra z Tych, który jako pierwszy w Polsce chce utorować drogę sądową lekarzom szkalowanym w internecie. Na podstawie złożonego przez niego materiału dowodowego prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie zniesławienia. Wśród oskarżonych ma być m.in. znany specjalista medycyny niekonwencjonalnej – Jerzy Zięba.

Dawid Ciemięga: pierwszy lekarz w Polsce, który walczy z hejtem w sieci

Jerzy Zięba został obciążony zeznaniami, złożyłem obszerny materiał dowodowy wykazując oczernianie mnie, polskich Pediatrów i środowiska lekarskiego w Polsce przez tego człowieka. Złożyłem bardzo dokładny materiał pokazujący niebezpieczne działania tego człowieka oraz jego notoryczne obrażanie Nas lekarzy, studentów medycyny i całego środowiska – napisał na swoim facebookowym profilu lekarz Dawid Ciemięga.

– Zeznaniami zostało obciążonych bardzo dużo innych osób, hejterów, antyszczepionkowców, aktywistów ruchu antyszczepionkowego, wiele z tych osób jak wiecie namierzyłem sam (ale też przy wsparciu wielu osób tak naprawdę) i ustaliłem – przekonuje Ciemięga.

– Wymiar Sprawiedliwości już po Was idzie – ostrzega pediatra z Tych i zapowiada, że osoby, którymi zajmuje się już Prokuratura Rejonowa, będą pozywane kolejny raz, w trybie prywatnym przez jego adwokatów, przy wsparciu wielu instytucji. Dawid Ciemięga podziękował za udzieloną mu pomoc m.in. Śląskiej Izbie Lekarskiej, GIS i PZH, a także tysiącom Polaków, którzy poparli jego dotychczasowe działania.

Pierwsze efekty i to bardzo konkretne są – mamy już kilka przyznań się do winy, ale o tym będę informować później. […]

Jak wszyscy widzicie – udało się. Teraz będziemy walczyć z hejtem, oszczerstwami, pseudonauką, naciąganiem pacjentów i szerzeniem nieprawdziwych informacji. A na tym skorzystają przede wszystkim mali i więksi pacjenci.

W kwietniu 2018 roku pisaliśmy o pierwszym, prywatnym akcie oskarżenia Dawida Ciemięgi przeciwko hejterce atakującej go w sieci za podważanie toksyczności szczepionek, które miały być przeznaczone do utylizacji.

Głośna afera opisana przez „Dziennik Gazetę Prawną” wywołała wśród internautów wiele dyskusji. Wadliwe preparaty ostatecznie uznano za nieszkodliwe dla zdrowia, ale nie dało się odwrócić tego, że podano je setkom Polaków. Głos w tej sprawie zabrał m.in. młody pediatra z Tych, który zaprzeczał, by szczepionki te mogły zaszkodzić pacjentom. Spotkała go za to sroga kara. Media społecznościowe zostały zalane postami szkalującymi lekarza. Podważano jego kompetencje zawodowe i pisano wyssane z palca negatywne opinie. Po tym, jak jedna z kobiet opisała całkowicie zmyśloną historię dotyczącą nieistniejącego dziecka, które miał niewłaściwie leczyć Ciemięga, lekarz postanowił ustalić jej tożsamość i wraz z prawnikami wytoczył przeciwko niej proces. 

Zobacz także

Jerzy Zięba – jak inżynier i przedsiębiorca zyskał zaufanie przeciwników szczepień?

Materiał dowodowy, który zgromadził pediatra, był jednak na tyle obszerny, że Prokuratura Rejonowa w Tychach wszczęła na jego podstawie postępowanie przeciwko wielu innym osobom. Wśród nich ma być również znany „guru antyszczepionkowów” – Jerzy Zięba. 62-letni przedsiębiorca od lat zajmuje się naturoterapią. Jest autorem bestsellerowej książki „Ukryte terapie – czego Ci lekarz nie powie”. W środowisku lekarskim uznawany jest za znachora i szarlatana, a jego działalność określana jest mianem „pseudonaukowej”. Dlaczego?

Zdaniem dyplomowanych ekspertów jego porady są szkodliwe dla zdrowia i nie mają żadnych podstaw naukowych. Propaguje leczenie nowotworów witaminą C i publicznie nawołuje do tego, by nie korzystać z żadnych szczepionek (ponieważ zawierają rtęć i są toksyczne). Wielu lekarzy przyznaje, że są bezsilni wobec propagandy „guru antyszczepionkowców”, zwłaszcza że oskarża ich o spiskowanie z koncernami farmaceutycznymi, które, jak sugeruje naturoterapeuta, chcą kontrolować ludzkość i doprowadzić do masowej zagłady...

Zięba z wykształcenia jest inżynierem (absolwentem Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie), ale w Stanach Zjednoczonych i Australii (gdzie przez lata mieszkał) funkcjonuje jako hiponoterapeuta kliniczny. Nie ma żadnych dyplomów z medycyny. Nie przeszkadza mu to jednak występować w roli eksperta, który komentuje np. co zabiło Grzegorza Miecugowa, wyjaśnia, jak leczyć nowotwory witaminami a poważne choroby... wodą (przy okazji reklamując preparaty, które można zakupić w jego sklepie internetowym).

Wkrótce jego działalność (na razie tylko na YouTube) może zostać ograniczona. 7 czerwca Jerzy Zięba nagrał filmik, w którym wyjaśnia, że z powodu cenzury będzie publikował nowe materiały tylko za pośrednictwem własnej strony internetowej. 

Cenzura kanału Jerzego Zięby na YouTube – kolejny sukces Dawida Ciemięgi w walce z antyszczepionkowcami?

Zobacz także

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: Facebook.com/lekarz Dawid Ciemięga

________

zdrowie.radiozet.pl/π