Poglądy polityczne mogą mieć wpływ na ciążę? Kontrowersyjna teza prof. Chazana

Monika Piorun
21.10.2016 23:04
Poglądy polityczne mogą mieć wpływ na ciążę? Kontrowersyjna teza prof. Chazana
fot. Chazan: Osoby o poglądach lewicowych częściej nie mogą zajść w ciążę

Podczas sympozjum na temat niepłodności na Uniwerystecie Medycznym w Poznaniu uczestnicy usłyszeli, że problemy z zajściem w ciążę częściej mają zwolennicy lewicy a przyczyną zaburzeń płodności może być duża ilość partnerów seksualnych lub przesadna dbałość o figurę. - Wykład nie miał żadnej wartości naukowej - przekonują studenci na łamach "Głosu Wielkopolskiego".

Zaproszenie do grona specjalistów prof. Chazana wzbudziło sporo emocji w Katedrze i Klinice Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Na sali wykładowej pojawiły się czarne flagi przyniesione przez kobiety odczytujące na głos, w jaki sposób umierało dziecko urodzone przez kobietę, której odmówiono legalnej aborcji.

- Chcemy opieki medycznej, nie watykańskiej - wykrzykiwały uczestniczki protestu (Agata Majewska i Karolina Kania) zanim zostały poproszone o opuszczenie budynku. Niestety nie był to jedyny incydent w trakcie przemówienia.

Wykład czy kazanie?

Kiedy głos zabrał prof. Chazan, przyszli lekarze nie mogli wprost uwierzyć w to, co usłyszeli w ust byłego dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie.

Według zaproszonego do Poznania gościa zwolennicy lewicowych poglądów politycznych częściej mają problem z zachodzeniem w ciążę. Do przyczyn niepłodności profesor zalicza zaś stosowanie antykoncepcji, dużą ilość partnerów seksualnych oraz przesadną chęć utrzymania szczupłej sylwetki.

Uczestnicy sympozjum nie kryli rozczarowania, że prof. Chazan nie poparł swoich tez żadnymi badaniami naukowymi, a jego przemówienie miało charakter wyłącznie światopoglądowy i nie było zgodne z aktualną wiedzą medyczną. 

Zagłosuj

Nauka czy światopogląd? Na czym powinni opierać swoją wiedzę studenci medycyny?

Liczba głosów:

PrzeczytajNaczelny Sąd Lekarski chce ponownie rozpatrzyć sprawę prof. Chazana

______

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π