Były prezydent USA trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc

Monika Piorun
19.04.2017 12:02
Były prezydent USA trafił do szpitala z powodu zapalenia płuc
fot. George H. W. Bush (USA TODAY Network/East News)

George Bush senior, który kilka lat temu ujawnił, że cierpi na chorobę Parkinsona, trafił na obserwację szpitala w Houston w stanie Teksas. We wtorek jego rzecznik poinformował, że były prezydent skarżył się na uporczywy kaszel, który uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie.

92-letni George H.W. Bush w styczniu bieżącego roku przez ponad dwa tygodnie był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc. W tym tygodniu prezydenccy lekarze zdecydowali, że jego stan jest na tyle poważny, że wymaga stałej opieki doświadczonych specjalistów. Choć zapewniono, że polityk czuje się już dobrze, to jednak nadal przebywa w szpitalu.

Były prezydent USA jeszcze nie tak dawno temu prowadził niezwykle aktywny styl życia. Z okazji swoich 75., 80., 85. i 90. urodzin... skakał spadochronem! Dziś republikański polityk i przedsiębiorca naftowy porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Kilka lat temu ujawnił, że zmaga się z chorobą Parkinsona.

W 2014 roku dwukrotnie przebywał w klinikach medycznych z powodu zapalenia oskrzeli i trudności z oddychaniem. W lipcu 2015 roku złamał krąg szyjny w wyniku upadku w domu rodzinnym w stanie Maine.

Rzecznik rodziny Jim McGrath powiedział, że Bush senior:

Trafił w piątek do szpitala na obserwację z powodu uporczywego kaszlu, który uniemożliwiał mu normalne funkcjonowanie. Następnego dnia stwierdzono, że były prezydent przeszedł łagodne zapalenie płuc. Na szczęście udało się je wyleczyć.

George H.W. Bush czuje się już dobrze, jest w dobrym nastroju, znajduje się pod doskonałą opieką i powoli odzyskuje siły.

Ojciec 43. prezydenta USA - George'a W. Busha - na co dzień mieszka razem ze swoją żoną Barbarą, z którą w styczniu 2017 roku obchodził 72. rocznicę ślubu. Jest najstarszym żyjącym obecnie byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych.

___

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/PAP/Reuters/π