Bydgoszcz: Chore na raka dzieci dostaną darmową telewizję. Finał sprawy

Monika Piorun
03.04.2017 13:38
Bydgoszcz: Chore na raka dzieci dostaną darmową telewizję. Finał sprawy
fot. Chore na raka dzieci z bydgoskiego szpitala dostaną darmową TV. Finał sprawy

Zewnętrzna firma dostarczająca system telewizyjny w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza zrezygnowała z pobierania opłat na oddziałach, na których leczone są dzieci. 16 telewizorów, które maluchy otrzymały dzięki akcji charytatywnej, trafi zaś do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Kontrowersyjna decyzja o zdemontowaniu sprzętu podarowanego najmłodszym pacjentom chorym na raka obiła się szerokim echem w mediach.

Na wieść o tym, że dzieci, które z powodu onkoterapii muszą spędzać długie tygodnie w szpitalu, będą pozbawione bezpłatnego dostępu do ulubionych bajek i programów, dzięki którym mogą mieć odrobinę rozrywki, zareagowali nie tylko dziennikarze, ale i politycy, władze regionu a nawet rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, któremu podlega placówka.

Zobacz także

Oburzeni czytelnicy naszego portalu komentowali z kolei, że nawet więźniowie mogą liczyć na dostęp do darmowej telewizji. Od niepełnoletnich i pokrzywdzonych przez los z powodu ciężkiej choroby wymaga się zaś opłat - 10 zł za dobę lub 40 zł za tydzień.

Wszyscy chcieli wyjaśnień w sprawie zdemontowania kilkunastu odbiorników telewizyjnych sprezentowanych przez Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary, które w ubiegłym roku zorganizowało publiczną zbiórkę pieniędzy na wyposażenie małych pacjentów z bydgoskiego szpitala w sprzęt umożliwiający poprawę komfortu przebywania na oddziałach katedry i kliniki pediatrii, hematologii i onkologii.

Jak wyjaśnia Marta Laska, rzeczniczka prasowa bydgoskiego szpitala: 

Dzięki uprzejmości i współpracy z firmą, która obsługuje nasz system TV,

udało się nieodpłatnie we wszystkich 52 salach chorych uruchomić pełen pakiet kanałów.

Na tym jednak nie koniec. Jedna z cyfrowych platform telewizyjnych zaoferowała bezpłatny dostęp do kolejnych dwóch programów dla dzieci.

Zdemontowane telewizory, które mali pacjenci otrzymali w darze od Stowarzyszenia Nowe Różowe Okulary, zostaną przekazane Wojewódzkiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Bydgoszczy.

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie kryje prezes stowarzyszenia, Izabela Hirsch-Lewandowska. Za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do rozwiązania kwestii spornych związanych z kontrowersyjną decyzją dyrekcji bydgoskiego szpitala.

___

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π