TAKIEJ zabawki nie kupuj dziecku na święta

18.12.2019 12:59
Brzydal to zabawka zachęcająca do agresji

"Serio ktoś wypuścił na rynek zabawkę, która ma napisane Brzydal: Przyłóż mi! Rzucaj mną! Kopnij mnie!?!" - napisał Kamil Nowak, autor profilu Blog Ojciec na Facebooku, wznawiając dyskusję o dyskryminacji, szkodliwych stereotypach i agresji wśród dzieci.

"Epee Polska (producent), proszę wytłumaczcie mi w którym miejscu ta zabawka realizuje waszą misję (znalezioną na waszej stronie) 'Sprawiać wielką frajdę dzieciom. Inspirować, pobudzać ich wyobraźnię i kreatywność.'? Od kiedy to frajdą jest krzywdzenie kogoś? Kopanie go? I to wszystko w otoczce tego, że jest brzydalem, czyli na domiar złego dorzucamy ocenianie po wyglądzie..." - czytamy w emocjonalnym wpisie Kamila Nowaka, autora profilu Blog Ojciec na Facebooku.

"Brzydal" to interaktywna zabawka, która beka, chrumka, kaszle, puszcza bąki, jak się nią potrząsa. Na opakowaniu przeczytać można: "Przyłóż mi! Rzucaj mną! Kopnij mnie!".

Internauci nie pozostawili na zabawce suchej nitki:

"O masakra, kogoś za mocno poniosła wyobraźnia w tworzeniu zabawek. Przecież to jest chore, w dzisiejszych czasach, gdzie tak pełno wokół nienawiści i wyśmiewania innych, producenci tworzą zabawkę dla dzieci, która tego uczy".

"Straszne to. Takie przyzwolenie, że niby w zabawie, ale to nic złego znęcać się nad kimś/czymś brzydkim. Nie mieści mi się to w głowie".

"Brzydalem może być mama, bo zabroniła zabawy, tata, bo nie kupił, co chciałem i pies sąsiada, bo nie lubię yorków... szczyt głupoty i pustej głowy!!".

O komentarz poprosiliśmy producenta - firmę Epee Polska:

"Od 6 lat nie posiadamy już Brzydala w naszej ofercie i nie planujemy kontynuować jego sprzedaży. Na rynku pozostały jedynie pojedyncze sztuki. Zapewniam, że naszym celem, nie było nawoływanie do przemocy, ani mowy nienawiści. Bardzo nam przykro, że nasza zabawka wzbudziła tyle kontrowersji. Bardzo szanujemy opinie naszych Klientów i przepraszamy, jeśli uraziliśmy czyjeś uczucia".

Źródło: FB Blog Ojciec