Brazylia walczy z HIV: 100 mln darmowych prezerwatyw z okazji karnawału

Monika Piorun
07.02.2018 11:25
Brazylia walczy z HIV: 100 mln darmowych prezerwatyw z okazji karnawału
fot. Antonio Scorza/East News

Brazylijski minister zdrowia Ricardo Barros ogłosił, że podczas karnawału w Rio de Janeiro w ramach kampanii społecznej zwiększającej świadomość na temat wirusa HIV władze rozdadzą 100 milionów prezerwatyw.

Problem AIDS w Brazylii

Na tegoroczny karnawał w Rio de Janeiro, który zaplanowano na 9-14 lutego ma przyjechać aż 1,5 mln turystów z całego świata. Szacuje się, że razem z roztańczonymi korowodami na ulicach miasta będzie się bawić ponad 6 mln ludzi. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w liczącej ponad 207 mln mieszkańców Brazylii notuje się najwięcej przypadków zachorowań na AIDS w całej Ameryce Łacińskiej. Według statystyk 830 tys. obywateli tego kraju jest nosicielami wirusa HIV.

Zobacz także

Szał ciał i... darmowe prezerwatywy

Z okazji zbliżającego się święta minister zdrowia Ricardo Barros poinformował o rozpoczęciu kampanii społecznej, której celem jest zwiększenie świadomości na temat tego, jak „ważne jest używanie prezerwatyw”. Akcja ma być skierowana w szczególności do młodych ludzi w wieku od 15 do 24 lat. Jak wyjaśnia szef resortu zdrowia:

Tego typu kampanie, które zostaną rozszerzone na inne popularne święta w całym roku, dadzą możliwość nie tylko zredukowania w kraju liczby przypadków (choroby) AIDS, lecz także innych infekcji przekazywanych drogą płciową.

Dla mężczyzn biorących udział w zabawie przygotowano 106 mln darmowych prezerwatyw. 200 tys. sztuk zostanie rozdanych kobietom. W ramach kampanii będzie można również uzyskać dostęp do 3,8 mln dawek lubrykantów.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy uważasz, że rozdawanie darmowych prezerwatyw podczas karnawału w Rio to dobry sposób na walkę z wirusem HIV?

Liczba głosów:

Zobacz także

____

zdrowie.radiozet.pl/PAP/π