Biała sobota: Gdzie można wykonać bezpłatne badania?

Monika Piorun
22.10.2016 12:14
Biała sobota: Gdzie można wykonać bezpłatne badania?
fot. Biała Sobota

Bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne dla będzie można wykonać w warszawskim Centrum Onkologii na Ursynowie. Pacjenci mogą też zbadać skórę za pomocą dermatoskopu, skorzystać z porad psychoonkologa lub zamierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. 

Panie w wieku od 25 do 59 lat, które chciałyby skorzystać z cytologii muszą wziąć ze sobą dowód osobisty i zaświadczenie o ubezpieczeniu. Szansę na darmową mammografię mają zaś kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu ostanich dwóch lat nie skorzystały z tego badania.

22 października wszystkie kobiety będą miały szansę nauczyć się samobadania piersi. Organizatorzy akcji, która odbędzie się w Centrum Profilaktyki Nowotworów przy ul. Roentgena 5 w Warszawie podkreślają, że:

Sobota to dzień wolny od pracy, ale nie od zdrowia.

Wszyscy, którzy tego dnia zgłoszą chęć udziału w badaniach, będą mogli uzyskać dane niebędne do dostępu do konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) oraz dowiedzieć się, jak otrzymać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego niezbędną do korzystania ze świadczeń medycznych na koszt NFZ poza graniczmi naszego kraju.

Wszystkie Białe Soboty od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. 

IMG_0784

______

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π