Burmistrz skoczył do wody w ubraniu. Basen zamknięto [Wideo]

09.08.2019 10:15
Basen w Łęcznej
fot. Urząd Miejski w Łęcznej

Aż 1,5 roku czekali mieszkańcy Łęcznej na zakończenie modernizacji basenu. Przyjechał burmistrz, basen otworzył i radośnie wskoczył do wody w ubraniu. Obiekt zamknięto i zlecono badania wody.

Było pięknie i bardzo uroczyście. O otwarcie wyremontowanego basenu w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej poproszono samego burmistrza — Leszka Włodarskiego. Burmistrz przyjechał, zdjął marynarkę i buty i w kaskaderskim stylu wskoczył tyłem do wody.

Niedługo później na stronie SP nr 2 w Łęcznej pojawił się następujący komunikat:

„Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej informuje, że od dnia 07.08.2019r. basen szkolny będzie zamknięty na czas przeprowadzania badań wody”.

Dziennikarze serwisu „Wiadomości Łęczna. Nasze Miasto” zapytali Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęcznej, czy decyzja o przeprowadzeniu badań wody podyktowana była troską o stan wody po skoku burmistrza.

– Pani dyrektor szkoły, w związku z szumem medialnym, podjęła decyzję, by na czas przeprowadzenia badań wody wstrzymać otwarcie basenu. My nie mieliśmy żadnych interwencji w tej sprawie – zapewniła Elżbieta Piłka, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej w rozmowie z serwisem „Wiadomości Łęczna. Nasze Miasto”.

Wyniki kontroli zostaną ogłoszone na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łęcznej.

Zobacz takżeCo się kryje w wodach basenu? 

Źródło: leczna.naszemiasto.pl, sp2leczna.pl
Zdjęcie: Kadr z filmu promującego otwarcie basenu/Urząd Miejski w Łęcznej