Baby boom w szpitalu w Arizonie: 16 pielęgniarek naraz zaszło w ciążę!

Monika Piorun
20.08.2018 14:19
Arizona, Baby boom, 16 pielęgniarek równocześnie zaszło w ciążę
fot. Ashley Adkins, RN/Facebook.com

Życie pisze najbardziej przewrotne scenariusze. Aż 16 kobiet zatrudnionych na oddziale intensywnej opieki medycznej Banner Desert Medical Center w stanie Arizona niemal jednocześnie dowiedziało się, że jest w ciąży. – Chyba coś musi być w wodzie – żartowały podczas konferencji prasowej pielęgniarki, zapewniając, że wcale nie planowały masowego urlopu macierzyńskiego.

Jeden oddział, jeden szpital – 16 ciężarnych pielęgniarek

Takie historie nie zdarzają się często. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, to jednak fakty mówią same za siebie. Aż 10 proc. personelu medycznego zatrudnionego w jednym ze szpitali w Arizonie w tym samym momencie... spodziewa się dziecka! 16 pielęgniarek niemal równocześnie dowiedziało się, że jest w stanie błogosławionym.

Co ciekawe, kobiety zupełnie nie zdawały sobie sprawy z tego, że prawie jednocześnie zaczną rodzić potomstwo. Informacja wyszła na jaw, dopiero kiedy jedna z nich założyła specjalną grupę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Nietypowe wydarzenie natychmiast stało się „hitem sieci”, a o sprawie poinformowały największe światowe media (m.in. stacja CNN i BBC).

„Płodny” personel – 10 proc. zatrudnionych równocześnie zaszło w ciążę 

Pierwsze porody planowane są na wrzesień. Ostatnie maluchy mają zaś przyjść na świat tuż po nowym roku, w styczniu 2019. Pielęgniarkom z Arizony po urodzeniu dzieci należy się 12-tygodniowy urlop macierzyński.

Podczas specjalnej konferencji prasowej kobiety podziękowały współpracownikom za wsparcie okazywane im podczas wypełniania codziennych obowiązków, zwłaszcza podczas zajmowania się pacjentami cierpiącymi m.in. na choroby zakaźne oraz inne dolegliwości, które mogłyby stanowić zagrożenie dla przyszłych matek i ich dzieci.

Jeszcze zanim pielęgniarki zaczną korzystać z przysługującej im przerwy w pracy, personel szpitala zapowiedział, że zorganizuje wielkie baby shower, czyli tradycyjną imprezę wyprawianą w USA dla kobiet, które spodziewają się potomstwa.

* (Chcesz oglądać filmik z polskimi napisami? Pamiętaj, żeby ustawić opcję tłumaczenia w ustawieniach!)

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: CNN/BBC

______

zdrowie.radiozet.pl/π