Ratownicy medyczni w rytm Arethy Franklin. Film podbija serca internautów [Wideo]

18.10.2019 13:48
Fot. Jaromir Chalabala/Shutterstock

Ratownicy medyczni nagrali zabawny film, w którym zwrócili uwagę na bardzo poważny problem w Polsce. Sprawdź, o co chodzi.

Ratownicy medyczni wpadli na nietypowy pomysł, jak w zabawny sposób zwrócić uwagę na bardzo poważny problem. W klipie pt. "Ratowniczy Respect" zaapelowali o szacunek. W tle wykorzystali utwór „Respect” z repertuaru Arethy Franklin.

Brak szacunku do ratowników medycznych to bardzo poważny problem w Polsce. Fizyczne i psychiczne ataki są już niemal codziennością. Niedawno pisaliśmy m.in. o brutalnym ataku na pracownika wołomińskiego SOR, którego skutkiem był złamany nos, obita twarz, ból kręgosłupa oraz uraz żeber.

Warto przypomnieć, że ratownik medyczny podczas wykonywania obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego, a zgodnie z art. 222 Kodeksu Karnego: „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

Źródło: FB Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja