Alfie Evans nie wyleci do Włoch. Szpital wydał oświadczenie

Monika Piorun
25.04.2018 21:14
Alfie Evans, oświadczenie szpitala Adler Hey
fot. East News

Szpital Alder Hay w Liverpoolu opublikował oświadczenie po tym, gdy sąd apelacyjny odrzucił odwołania rodziców chłopca wobec odmowy ws. jego wyjazdu do rzymskiego Szpitala Dziecięcego Bambino Gesu.

Chłopiec, który wbrew woli rodziców został odłączony od aparatury podtrzymującej życie, nie będzie mógł zostać przewieziony do Włoch. Mimo że włoskie władze zdecydowały się nadać dziecku obywatelstwo, sąd apelacyjny ostatecznie odrzucił wniosek rodziców o możliwość przetransportowania go do rzymskiego szpitala.

Lekarze, którzy 23 kwietnia rozpoczęli eutanazję dziecka i odłączyli je od aparatury podtrzymującej jego życie, wydali oświadczenie. Zapewniają, że ich „głównym priorytetem jest zapewnienie Alfiemu opieki, na którą zasługuje”. Jak zaznaczono:

Odnotowujemy dzisiejszy wyrok Trybunału Odwoławczego, który odrzucił oba wnioski dotyczące przeniesienia Alfiego do Włoch. Naszym głównym priorytetem pozostaje zapewnienie, że Alfie otrzymuje opiekę, na którą zasługuje, aby zapewnić zachowanie jego komfortu, godności i prywatności

Zobacz także

Alfie Evans przebywa w Alder Hey od grudnia 2016 roku. Cierpi na ciężką, niezdiagnozowaną dotąd chorobę neurologiczną.

Lekarze argumentowali przed sądami, że u chłopca doszło do nieodwracalnych zmian w mózgu, które pozbawiły go zmysłów wzroku, słuchu, smaku i czucia, a dalsza terapia „nie jest w jego najlepszym interesie” i może być nie tylko „daremna”, ale także „nieludzka”.

Zrzut ekranu 2018-04-25 o 21.05.56

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

___

zdrowie.radiozet.pl/π