48 skoków spadochronowych w jeden dzień na pomoc chorym dzieciom

Monika Piorun
21.06.2017 13:39
48 skoków spadochronowych w jeden dzień na pomoc chorym dzieciom
fot. facebook.com/Tomasz Kozłowski

W dniu 48 urodzin rekordzista Europy w skokach spadochronowych z dużej wysokości Tomasz Kozłowski w ramach charytatywnego projektu 4F48 aż 48 razy wyskoczy z samolotu lecącego nad Kazimierzem Biskupim koło Konina. Każdy skok sponsorowany jest przez fundatorów pomocy dla najbardziej potrzebujących, niepełnoletnich pacjentów oraz domów dziecka. 

Na co dzień Tomasz Kozłowski pracuje jako psycholog. Spełnia się zawodowo także jako mówca motywacyjny, coach oraz konsultant. Jego hobby to spadochroniarstwo. Jeden z ponad 1300 skoków spadochronowych, które wykonał w swoim życiu, zapisał się na kartach historii jako najwyższy w Europie. Trzy lata temu udało się mu skoczyć z wysokości 10 600 metrów - nikt przed nim na naszym kontynencie nie odważył się na podobny czyn.

Kolejnym wyzwaniem w karierze Tomasza Kozłowskiego jest projekt 4F48, którego finał przypada w dniu jego 48 urodzin - 21 czerwca 2017 roku. Każdy z 48 skoków spadochronowych, które planuje wykonać dedykowany jest konkretnym osobom, które potrzebują wsparcia finansowego m.in. na leczenie poważnych dolegliwości. 13 skok, który został "zlicytowany" za 20 tys. zł, skoczek wykona w towarzystwie komandosów GROM. Pieniądze mają trafić do wdowy po jednym ze zmarłych niedawno oficerów tej jednostki. 

Zrzut ekranu 2017-06-21 o 13.44.24

W ramach przygotowań do finału akcji pan Tomasz już od listopada 2016 roku wykonał ponad 80 skoków próbnych. Musiał też przejść bardzo ciężki trening kondycyjny, by jego organizm mógł znieść tak ogromny wysiłek jak 48 skoków spadochronowych w ciągu zaledwie jednej doby.

W realizację tego nietypowego marzenia, którego celem jest szlachetna pomoc potrzebującym włączyło się wielu znanych ludzi - m.in. gen. Mirosław Hermaszewski, Krystyna Kofta, Michał Figurski, Maciej Kot, Mariusz Czerkawski, Karolina Gorczyca, Bartosz Węglarczyk czy Henryk Sawka. Jednym ze sponsorów projektu jest też marka 4F, która nie tylko przekazała wsparcie finansowe, ale też przekazała dzielnemu skoczkowi specjalistyczne kombinezony. Środki finansowe z trzech skoków mają też trafić m.in. do Fundacji "Mimo Wszystko" Anny Dymnej:

A tak wyglądały pierwsze skoki próbne!

Zrzut ekranu 2017-06-21 o 12.57.23
fot. 4f48.com

____

zdrowie.radiozet.pl/π