29-latek udawał lekarza ortopedę. Pracował w 3 przychodniach

Monika Piorun
13.06.2017 14:22
29-latek udawał lekarza ortopedę. Pracował w 3 przychodniach
fot. KPP Piaseczno/pixaby.com/CC0 Public Domain

Od ponad pół roku mężczyzna posługujący się fałszywymi dokumentami leczył pacjentów z Warszawy, Otwocka oraz Góry Kalwarii. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjantom z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna udało się zatrzymać 29-latka podającego się za lekarza ortopedę. Funkcjonariusze wylegitymowali go w przychodni w Górze Kalwarii, kiedy udzielał porady lekarskiej jednemu z pacjentów.

Mimo że posiadał dyplom ukończenia studiów uprawniający go do wykonywania zawodu lekarza i podawał się za członka Okręgowej Izby Lekarskiej, okazało się, że posługiwał się danymi osobowymi prawdziwego specjalisty ze Starachowic, który kilka dni temu poinformował policję, że ktoś, kto podaje się za niego, próbował się zatrudnić w jednym z warszawskich szpitali.

Po przeszukaniu jego miejsca zamieszkania znaleziono kilka innych, podrobionych dokumentów - w tym dyplom poświadczający, że jest specjalistą z zakresu ortopedii i traumatologii ruchu. Mężczyzna posługiwał się tożsamością prawdziwego lekarza. W urzędowych pismach pozmieniał tylko zdjęcia i numery. W mieszkaniu posiadał m.in. podrobione pieczątki. 

Praktykę lekarską rozpoczął w październiku 2016 roku. Do tej pory nikt nie zgłaszał żadnych uwag do jego działalności. Przez ponad pół roku udało się mu przyjmować pacjentów aż w trzech przychodniach w różnych miastach - w stolicy, Otwocku oraz położonej ponad 30 km od Warszawy Górze Kalwarii.

Zobacz także

Zagłosuj

Czy masz zaufanie do lekarzy?

Liczba głosów:

Zobacz także

____

zdrowie.radiozet.pl/KPP/π