Gliwice: 15-latek kolejną ofiarą "gry" Niebieski Wieloryb

Monika Piorun
21.03.2017 17:06
Gliwice: 15-latek kolejną ofiarą "gry" Niebieski Wieloryb
fot. Gliwice: 15-latek kolejną ofiarą "gry" Niebieski Wieloryb

Nastolatek z głębokimi ranami obu przedramion został przetransportowany do jednego ze śląskich szpitali. Chłopiec zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej. Jego kurator poinformował służby, że młodzieniec mógł dokonać samookaleczenia biorąc udział w makabrycznej "grze", która od ponad roku zyskuje popularność w Rosji. Policjanci z Łabęd wszczęli w tej sprawie dochodzenie i zabezpieczyli sprzęt, którym posługiwał się niepełnoletni.

Zobacz także

W piątek donosiliśmy o trzech uczniach szkoły podstawowej w województwie zachodniopomorskim, którzy pocięli sobie przedramiona. Nie minął nawet tydzień, a znów doszło do kolejnego podobnego incydentu. Tym razem ofiarą niebezpiecznej gry stał się nieco starszy chłopiec. 15-latek z głębokimi ranami ciętymi został umieszczony na obserwacji w szpitalu psychiatrycznym.

W ciągu zaledwie kilku dni sprawa wywołała ogromne poruszenie. Kuratoria oświaty i służby mundurowe podjęły współpracę w celu przeciwdziałania rozprzestrzenienia się niepokojącego zjawiska wśród dzieci. Do dyrektorów szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych rozesłano apel o zwrócenie uwagi na uczniów i uświadomienie rodzicom potencjalnego zagrożenia. Dorośli proszeni są o sprawdzenie, jakie strony internetowe odwiedzają ich pociechy i z kim się komunikują. 

Zrzut ekranu 2017-03-21 o 16.55.05
Zagłosuj

Czy sprawdzasz, z jakich stron internetowych korzysta Twoje dziecko?

Liczba głosów:

___

Redakcja zdrowie.radiozet.pl/π