Zamknij

Oddychaj czystym powietrzem dzięki Philips Dual Scan

Philips
fot. Philips

Powietrze towarzyszy nam w każdej sekundzie naszego życia, więc warto zadbać o to, aby było ono czyste, pozbawione wirusów, bakterii i smogu. O ile nie możemy kontrolować jego jakości na zewnątrz, tak powinniśmy robić to w zamkniętych pomieszczeniach – zwłaszcza w sezonie infekcyjnym, a także pandemii koronawirusa. Pomoże nam w tym oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza kojarzyły się do tej pory przede wszystkim ze smogiem i chociaż rzeczywiście w ten sposób zdobyły popularność, nie są to urządzenia sezonowe. Dobrej jakości oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko cząsteczki PM2,5 (współtworzące smog), ale także inne zanieczyszczenia – wirusy, bakterie, alergeny (pyłki czy sierść zwierząt), roztocza, a także szkodliwe gazy. Oczyszczacze Philips usuwają aż 99,9% wirusów z powietrza przechodzącego przez filtr*, co jest szczególnie ważne w czasie obecnej pandemii, ale także przynoszą ulgę alergikom, skutecznie łagodząc objawy uczuleń, takich jak katar, łzawienie, kichanie czy świąd. Posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

To ważne przy wyborze urządzenia, bo niestety zanieczyszczonym powietrzem oddychamy przez cały rok – wg WHO, poza okresem smogowym, powietrze w naszych domach może być nawet 5 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Oczyszczacz Philips Dual Scan – więcej niż filtr HEPA

Każdy, kto rozważa zakup oczyszczacza, dowiaduje się, jak ważna jest jakość filtrów, bo to ona przesądza o skuteczności urządzenia, dlatego tak często polecane są oczyszczacze z filtrami HEPA. Tymczasem model Dual Scan AC3858/50 wyposażony jest w filtr NanoProtect HEPA 3w1, który usuwa cząsteczki 100 razy mniejsze niż standardowy filtr HEPA. To oznacza, że usuwa zanieczyszczenia wielkości 0,003 mikrometra, a więc mniejsze od najmniejszego znanego nam wirusa. Oczyszczacz usuwa 99,97% zanieczyszczeń, w tym cząsteczki PM2.5 (tworzące smog), alergeny, gazy, bakterie i wirusy.

Filtr NanoProtect HEPA 3w1 jest zintegrowany, co oznacza, że nie mamy 3 filtrów, tylko 1, ale podobnie jak standardowe rozwiązania, działa w oparciu o 3-stopniowy proces filtracji. Pierwsza warstwa filtra wstępnego zatrzymuje duże cząsteczki, takie jak kurz czy sierść zwierząt. Warstwa HEPA usuwa zanieczyszczenia o wielkości 0,003 mikrometra, cząsteczki smogu PM2,5, alergeny, kurz, zarodniki pleśni i grzybów, bakterie i wirusy. Trzecia warstwa filtra z aktywnym węglem usuwa szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Filtr może posłużyć nam bardzo długo, bowiem jego żywotność estymowana to okres nawet do 3 lat, co znacznie obniża koszty eksploatacji.

philips 3

Dodatkowo urządzenie skanuje powietrze aż 1000 razy na sekundę, możemy więc mieć pewność, że jakość powietrza w naszym domu jest cały czas pod kontrolą. Sam oczyszczacz na bieżąco nas o tym informuje – kolorowym wskaźnikiem LED (niebieski oznacza dobrą jakość powietrza) lub wskaźnikiem numerycznym, na którym zobaczymy dokładny poziom cząsteczek PM2,5, poziom alergenów unoszących się w powietrzu i poziom stężenia szkodliwych gazów.

To jednak nie wszystko. Wyświetlacz wskazuje też stan zużycia filtra, dzięki czemu łatwo możemy kontrolować jego jakość i nie przegapimy momentu, w którym trzeba będzie go wymienić. Poza tym – nawet gdybyśmy nie kontrolowali stanu filtra, a konieczna byłaby jego wymiana – samo urządzenie nam o tym przypomni za pomocą specjalnego komunikatu. Podpowie nam też, kiedy powierzchnia filtra wstępnego zabrudzi się z zewnątrz i trzeba będzie wyczyścić ją za pomocą odkurzacza.

Philips Dual Scan AC3858/50 pracuje w 3 różnych trybach. W trybie automatycznym urządzenie samo dobiera intensywność pracy do poziomu aktualnego zanieczyszczenia. Zalecamy ustawienie pracy oczyszczacza właśnie w tym trybie, ponieważ będzie to najbardziej efektywne energetycznie i komfortowe dla przebywania w pomieszczeniu ze względu na poziom głośności pracy. Jeśli mamy w powietrzu dużo zanieczyszczeń i zależy nam na jak najszybszej filtracji, możemy ustawić tryb turbo. Wieczorem polecamy ustawienie trybu nocnego, dzięki czemu urządzenie będzie pracowało bardzo cicho, zapewniając spokojny i zdrowy sen. Wszystko to w prosty sposób ustawimy z poziomu wyświetlacza i to za pomocą jednego, prostego kliknięcia.

Oczyszczacz powietrza Philips Dual Scan AC3858/50

  • Czyste powietrze w 6 minut w pomieszczeniu 20m2
  • Usuwa 99,97% cząsteczek PM2.5 tworzących smog, alergenów, gazów, bakterii i wirusów
  • Usuwa cząsteczki 100x mniejsze niż urządzenia wyposażone w standardowe filtry HEPA
  • Skutecznie usuwa nawet 99,9% wirusów przechodzących przez filtr*
philips_2

Oczyszczacze Philips – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wybierając odpowiednie urządzenie, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jest bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesne rozwiązania, stosowane np. w oczyszczaczach marki Philips, korzystają tylko ze sprawdzonych i bezpiecznych metod naturalnej filtracji i - co bardzo ważne - nie stosują jonizacji, która niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Nadmierna ilość ozonu źle wpływa m.in. na układ oddechowy i może prowadzić do zmniejszenia czynności płuc, zaostrzenia astmy czy problemów oddechowych. Wytwarzane przez tego typu urządzenia pole elektryczne nie jest obojętne dla zdrowia człowieka, a jego wpływ zależy przede wszystkim od jego częstotliwości i mocy, a także wrażliwości danego organizmu na jego działanie. Jonizacja może doprowadzić też do zwiększania ilości zalegającego w pomieszczeniu kurzu czy osadzania się zanieczyszczeń na ścianach.

Najbezpieczniejszym i najlepszym dla człowieka jest neutralnie oczyszczone powietrze. Z tego powodu należy wybrać sprzęt, który oczyszcza powietrze mechanicznie i stosuje najwyższej jakości filtry. Wartym polecenia oczyszczaczem powietrza jest właśnie Philips Dual Scan AC3858/50.

Kontroluj jakość powietrza w domu z poziomu aplikacji mobilnej

Mówiąc o tym, że oczyszczacz marki Philips działa w oparciu o najnowszą technologię, musimy wspomnieć też, że sterować nim możemy na odległość. I nie chodzi tu tylko o to, że włączymy go i wyłączymy, siedząc na kanapie. Dzięki aplikacji mobilnej możemy zdalnie sterować oczyszczaczem, będąc poza domem. Z poziomu telefonu możemy też kontrolować jakość powietrza w pomieszczeniu, a nawet sprawdzić poziom zużycia filtra. Aplikacja informuje też o warunkach panujących na zewnątrz, poziomie cząsteczek PM2,5, alergenów czy po prostu o temperaturze. Znajdziemy w niej też mnóstwo porad dotyczących zdrowia.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które ma realny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. To dodatkowa ochrona przed wszechobecnymi zanieczyszczeniami, które codziennie dostają się do naszych płuc. Dzięki najnowszej technologii w kilka minut usunie zanieczyszczenia i pozwoli nam oddychać w domu czystym powietrzem. Urządzenie, które skutecznie usuwa wirusy, sprawdzi się tym bardziej w czasie pandemii koronawirusa, który jak wszystkie inne zanieczyszczenia, może też dostać się do naszego domu. Dlatego tym bardziej zadbajmy o jakość naszego powietrza.

philips_4

*Test redukcji drobnoustrojów przeprowadzony w Airmid Health group Ltd., testowany w komorze testowej o pojemności 28,5 m3 skażonej wirusem grypy A (H1N1). Sam oczyszczacz powietrza nie chroni przed Covid-19, ale może być częścią planu ochrony Ciebie i Twojej rodziny, aby pomóc w wentylacji i utrzymaniu czystego powietrza (Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych).

Artykuł powstał we współpracy z Philips Polska.