Zamknij

Odkryj zalety materacy rehabilitacyjnych Hilding Anders

Odkryj zalety materacy rahabilitacyjnych Hilding Anders
fot. Materiały prasowe

Materace rehabilitacyjne to modele do zadań specjalnych. Skąd bierze się ich wyższa cena i czy przekłada się ona na lepszą jakość? Jakie są zalety takich materacy i kto powinien z nich skorzystać?
Wygodny materac i zdrowy sen są ze sobą nieodłącznie powiązane

Tematyka zdrowego trybu życia jest obecnie coraz ważniejsza. Rośnie świadomość społeczna, zwracamy większą uwagę na wiele z naszych codziennych czynności – co jemy, jak się poruszamy, co pijemy, a nawet jak dojeżdżamy do pracy. W tym wszystkim warto pamiętać o jednej podstawowej zasadzie, którą potwierdzi każdy ekspert od fizjologii człowieka – bez zdrowego snu nie ma zdrowego życia.

Spanie w odpowiedni sposób, czyli z wykorzystaniem komfortowego podłoża i zadbaniem o korzystne warunki w trakcie wypoczynku, to pierwszy krok do poprawy jakości życia. Bez snu nie ma regeneracji, a bez niej z kolei nie ma skutecznego treningu. Jeśli nie wypoczywamy w pełni w trakcie snu, spada także nasza produktywność. Efektem może być większa tendencja do prokrastynacji, zwiększona frustracja, podwyższony poziom stresu, a nawet zachowania takie jak objadanie się.

Jak widać, bez zdrowego snu niezwykle ciężko zadbać o tak podstawowe aspekty, jak odpowiednia dieta i aktywność. Brak komfortowych warunków podczas nocnego wypoczynku to recepta na zmęczenie, znudzenie, smutek i niskie zadowolenie z życia. Aby jednak spać w odpowiedni sposób, w pierwszej kolejności musimy zadbać o wygodne podłoże. W wielu przypadkach świetnie sprawdzą się produkty do zadań specjalnych – materace rehabilitacyjne. Ich konstrukcja opiera się na zaawansowanych rozwiązaniach, które pozwalają oferować najlepsze cechy w tym segmencie rynku.

wygodny materac i zdrowy sen sa ze soba nieodlacznie powiazane.
fot. Materiały prasowe

Materac rehabilitacyjny – działanie prozdrowotne

Materac rehabilitacyjny ma wiele zalet. Przedstawimy je pokrótce w formie wyliczenia, które pomoże szybko zapoznać się z charakterystyką tego produktu:

  • Materac rehabilitacyjny to produkt medyczny – działa on korzystnie na nasz kręgosłup, sprzyja rekonwalescencji, oferuje wsparcie dla naszego układu kostnego.
  • Produkty tego typu przechodzą przez szereg testów – certyfikat medyczny to świadectwo, że materac wykazuje doskonałe parametry względem mikroklimatu, higieny snu, a także odporności na wilgoć.
  • Materace rehabilitacyjne charakteryzują się niższą ceną za bardzo wysoką jakość. Z czego to wynika? Są one objęte niższą stawką VAT – 8%. Wysokość podatku jest zatem znacznie mniejsza niż w standardowych modelach, gdzie wynosi ona 23%. Czasami warto zatem dopłacić nieco więcej i kupić właśnie taki produkt, gdyż jego realna wartość jest wyższa.
  • Materace rehabilitacyjne są niezwykle trwałe i odporne na długie lata intensywnego użytkowania – wspierają nasz sen tak samo zarówno przez okres trwania gwarancji, jak i w późniejszych etapach.
  • Materac rehabilitacyjny może znaleźć swoje miejsce w sypialni każdego. Modele marek SleepMed i Hilding doskonale nadają się do wykorzystania w celu poprawy komfortu i jakości snu, redukcji bólu pleców, a także zapobiegania schorzeniom kardiologicznym – każdy może skorzystać z tej szansy, bez żadnego wyjątku.

Jaki materac rehabilitacyjny wybrać?

Znaczna większość materacy rehabilitacyjnych to modele o bardzo zaawansowanej konstrukcji. Za przykład możemy wziąć materac multipocket Hilding Makarena – jest to model sprężynowy wykorzystujący bardzo innowacyjne rozwiązania. Z drugiej strony mamy produkty, które z założenia były tworzone w celu zapewnienia nieprawdopodobnego komfortu leżącemu. Jednym z nich jest SleepMed Hybrid Supreme Plus – hybrydowy materac multipocket, za którego stworzenie odpowiedzialni są naukowcy ze znanej instytucji badawczej Sleep Lab.

Producent ma znaczenie

Firma Hilding Anders i wchodząca w jej skład marka SleepMed to producenci bardzo wyróżniający się na polskim rynku. Oferowane modele cechują się dokładnie przemyślaną, doskonale zaprojektowaną i niezwykle starannie wykonaną konstrukcją. Każdy materac rehabilitacyjny jest certyfikowany przez odpowiednie organy.

Renoma modeli Hilding i SleepMed jest potwierdzona także badaniami Szwajcarskiego Instytutu AEH. To produkty z najwyższej półki, które jednocześnie cechują się atrakcyjną ceną. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Hilding i SleepMed. Filozofia głównej marki jest bardzo inspirująca – szwedzki producent od ponad 80 lat walczy o to, by na świecie każdy miał dostęp do zdrowego, spokojnego i komfortowego snu. Firma działa na całym świecie i zdobyła ogromne uznanie także nad Wisłą.

___________________________________

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.