Elektryczne plastry w walce z owrzodzeniem. Rewolucyjny produkt?

28.07.2015 15:07
Elektryczne plastry w walce z owrzodzeniem. Rewolucyjny produkt?
fot. Elektryczne plastry w walce z owrzodzeniem. Rewolucyjny produkt?

Gojenie poważnych ran może trwać bardzo długo. Często okazuje się, że niemożliwe jest całkowite wyleczenie urazów czy owrzodzeń, a na skórze pozostają nieestetyczne blizny. Naukowcy z Wielkiej Brytanii wprowadzają na rynek elektryczne plastry, które mają pomóc nie tylko w gojeniu się ran, lecz także w zwalczaniu owrzodzenia.

Innowacyjny produkt oparty jest na działaniu elektrowstrząsów, które mają zwiększyć przepływ krwi, a tym samym zapobiec owrzodzeniu.

Plastry na gojenie się ran

Brytyjscy lekarze opatentowali elektryczne plastry Geko, które mają pomóc w szybkim gojeniu się ran. Produkt jest wielkości zegarka, który zakłada się na nogę, by wysłać do organizmu małe wstrząsy elektryczne. Wysyłana przez plaster energia pomaga w leczeniu poważnych ran.

Naukowcy z College Healthcare NHS Trust w Londynie uważają, że elektryczne plastry mogą pomóc w leczeniu chorób tętnic obwodowych oraz wrzodów stóp. Schorzenia te wywołane są przez brak prawidłowego przepływu krwi, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do amputacji stopy. Lekarze postanowili wprowadzić elektryczne plastry do codziennego leczenia dwudziestu osób cierpiących na powyższe dolegliwości. Mają także nadzieję na to, by w przyszłości wykorzystać produkt do leczenia owrzodzenia stopy cukrzycowej.

Jak działają plastry elektryczne?

Plastry Geko wysyłają do organizmu elektryczne wstrząsy, które zwiększają przepływ krwi. Małe impulsy powodują przy tym lekkie drganie nóg, które pobudzą do działania układ naczyń krwionośnych. Elektryczne plastry należy stosować przez około pięć dni po cztery godziny. Kurację można powtarzać według zaleceń lekarza.

źródło: dailymail