Kolejna wizyta lekarska, a dalej nie pamiętasz nazwy zażywanych leków? Nowoczesne sposoby na prowadzenie historii zdrowia

Materiał powstał przy współpracy z marką Comarch
27.01.2020 14:50
Kolejna wizyta lekarska, a dalej nie pamiętasz nazwy zażywanych leków? Nowoczesne sposoby na prowadzenie historii zdrowia

Zapomniałeś nazwy zażywanych leków? Podczas wizyty u lekarza nie możesz sobie przypomnieć, na co twoje dziecko było szczepione i kiedy to dokładnie było? Nie pamiętasz wszystkich przebytych chorób?

Kto z nas jest w stanie to zapamiętać? Rozwój technologii ułatwia nam życie, również w sektorze medycznym. Powstała mobilna książeczka zdrowia, która pozwala to wszystko skupić w jednym miejscu. Sprawdź, jak to działa.

 

Kolejna wizyta lekarska, a dalej nie pamiętasz nazwy zażywanych leków? Nowoczesne sposoby na prowadzenie historii zdrowia.
fot. Mobilna książeczka zdrowia: jak ją założyć?

Informacje medyczne w aplikacji
Codziennie słyszymy o nowych technologiach wykorzystywanych w medycynie. Coraz szybciej się do nich przyzwyczajamy i widzimy, jak informatyzacja ułatwia nam życie. Rewolucja przebiega dalej. Powstała aplikacja medyczna dla pacjentów, która gromadzi całą dokumentację w jednym miejscu. To kolejne udogodnienie dla placówek medycznych, lekarzy i samych użytkowników.
Chodziło o stworzenie uniwersalnego miejsca na zbieranie kompletnej i aktualnej dokumentacji pacjenta. Pomógł w tym postęp cyfryzacji.  Między pacjentami a lekarzami powstał „łącznik”, który pozwala na swobodny przepływ informacji na temat stanu zdrowia, profilaktycznych usług zdrowotnych, leczenia, planowania i świadczenia opieki.
Czym jest Comarch HealthNote?
Aplikacja nosi nazwę Comarch HealthNote i jest to internetowa książeczka zdrowia, pozwalająca na uporządkowanie wszystkich danych medycznych i przeglądanie ich bezpośrednio w aplikacji mobilnej.
W ten sposób wszystkie informacje dostępne są pod ręką, zawsze i wszędzie. Dane przechowywane są w bezpiecznej chmurze Comarch EHR, dzięki czemu nie występuje ryzyko ich utraty.
Pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez środowisko medyczne. Lekarze dostrzegają liczne zalety korzystania z mobilnej książeczki zdrowia i zachęcają do jego zakładania. Jakie są zalety mobilnej książeczki zdrowia?

 • Dokumentacja medyczna jest w jednym miejscu
 • Istnieje możliwość szybkiego udostępnienia danych lekarzowi
 • Pacjent może łatwo notować dolegliwości i dodawać wyniki pomiarów, np. ciśnienia tętniczego czy glukozy
 • Automatyczna weryfikacja, czy wprowadzony pomiar jest prawidłowy
 • Usprawnia opiekę medyczną  - dzięki zastosowaniu formy elektronicznej
 • Szybki i czytelny dostęp do danych dzięki prostej przeglądarce
 • Spersonalizowana baza wiedzy
 • Ograniczenie kolejek – dzięki szybszej weryfikacji historii leczenia pacjenta i eliminacji wizyt na „doniesienie” dokumentacji
 • Brak problemu w przypadku zgubienia dokumentacji medycznej przez pacjenta
 • Oszczędność czasu lekarzy i pacjentów
 • Bezpieczeństwo danych (zastosowano mechanizmy systemowe, zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa)
928x580_parameters03

Udostępnianie danych jest niezwykle proste i całkowicie bezpieczne. Lekarz nie musi posiadać specjalnego programu, wystarczy, że otworzy stronę healthnote.pl/dla-lekarza, a pacjent zeskanuje widoczny kod QR.

To dobra wiadomość również dla osób „nietechnicznych”, które niezbyt swobodnie czują się w obsłudze nowych technologii. Comarch HealthNote została zaprojektowana w prosty, intuicyjny sposób, aby każdy mógł z niej skorzystać. Najważniejszym krokiem jest samo zainstalowanie aplikacji i zalogowanie się do systemu.

Jak udostępnić lekarzowi dane przy użyciu Comarch HealthNote?

Udostępnianie wybranych informacji (dokumentów, notowanych dolegliwości lub pomiarów) lekarzowi przebiega w 3 prostych krokach.
1. OTWÓRZ APLIAKCJĘ: w trakcie wizyty u lekarza otwórz aplikację i przejdź do zakładki Udostępnij.
2. OTWARCIE STRONY: poproś lekarza o otwarcie strony healthnote.pl/dla-lekarza  w celu udostępnienia wybranych przez Ciebie informacji.
3. SKANOWANIE KODU QR: po wybraniu dokumentów i badań zeskanuj kod QR widoczny na tej stronie.
W ten prosty sposób lekarz ma dostęp do wybranych przez ciebie informacji na czas trwania sesji, czyli do momentu zakończenia udostępniania przez ciebie. Skanuj i wprowadzaj do aplikacji wszystkie dokumenty medyczne: karty wizyt, zalecenia, skierowania, recepty i wyniki badań.

Comarch "Kolejna wizyta lekarska, a dalej nie pamiętasz nazwy zażywanych leków? Nowoczesne sposoby na prowadzenie historii zdrowia".
fot. Comarch


Dokumenty mogą być wprowadzane manualnie lub importowane automatycznie ze zintegrowanych placówek medycznych i punktów diagnostycznych. Planowane są kolejne integracje i nowe funkcje aplikacji, które znacznie ułatwią dbanie o zdrowie.
Dzięki Comarch HealthNote pełna i aktualna historia zdrowia jest zawsze pod ręką. W ten sposób leczenie jest dokładniejsze, a zarazem przebiega sprawniej.

Korzystaj z  Comarch HealthNote za darmo.
Pobierz aplikację:

Załóż konto na stronie: https://healthnote.pl/
https://youtu.be/IqiWeWqFRD0