Zamknij

Jesteś po szczepieniu na COVID-19? Możesz dostać takiego SMS-a

19.11.2021 11:50
Wojtek Laski/East News
fot. Wojtek Laski/East News

W piątek 19 listopada z Ministerstwa Zdrowia wysłanych zostanie kilkanaście milionów SMS-ów do osób w pełni zaszczepionych. Od 9 rano osoby, które przyjęły pełny cykl szczepień, mogą spodziewać się wiadomości. Co znajdzie się w komunikację od MZ? Wyjaśniamy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że jednego dnia roześle do ponad 12 mln osób wiadomość tekstową zachęcającą do przyjęcia kolejnej dawki szczepionki przeciw COVID-19. Wiadomość otrzymają wyłącznie te osoby, które są w pełni zaszczepione, czyli przyjęły dwie dawki szczepionki Moderna, Pfizer lub AstraZeneca, lub jedną dawkę szczepionki Johnson&Johnson

SMS od Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia wyśle SMS-y o treści "Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Od (data) możesz zapisać się na dawkę przypominającą i wydłużyć o rok Twój certyfikat. Więcej na gov.pl/szczepimysie".

W wiadomości tekstowej będzie konkretna data, od kiedy dana osoba może udać się na szczepienie przypominające. W zależności od rodzaju wcześniej przyjętej szczepionki będzie to dawka trzecia lub druga.

W dniu, w którym dana osoba będzie już mogła się zaszczepić, otrzyma kolejnego SMS-a z taką informacją:

"Dziękujemy, że jesteś wśród zaszczepionych! Możesz już zapisać się na dawkę przypominającą. Wydłuży to Twój certyfikat o rok. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989".

Przypomnijmy, że każda dorosła osoba może przyjąć dawkę przypominającą po upływie 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia dwoma dawkami lub jedną dawką szczepionki Johnson&Johnson.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia; PAP/Katarzyna Lechowicz-Dyl