Radiowiec uratował życie słuchaczowi na antenie

21.12.2018 14:57
Radiowiec uratował słuchacza na antenie
fot. Shutterstock

Dziennikarz radiowy przetrzymał słuchacza przy telefonie przez 30 minut, dzięki czemu uratował mu życie. Dowiedz się, jak przebiegała ta dramatyczna akcja.

Iain Lee to doświadczony brytyjski dziennikarz, który karierę radiową rozpoczął jeszcze w ubiegłym stuleciu. W talkRADIO prowadzi nocną audycję The Late Night Alternative. Poruszał wiele kontrowersyjnych tematów, prowadził wiele trudnych rozmów, jednak nie mógł przewidzieć, że pewnej nocy przyjdzie mu ratować na antenie życie jednego ze słuchaczy.

Tym razem do talkRADIO dodzwonił się Chris, który bezceremonialnie poinformował gospodarza, że przedawkował. Wyjaśnił, że ma 58 lat, cierpi na depresję i zespół stresu pourazowego, a znajduje się blisko jednego z klubów nocnych w Plymouth. - Nie chcę umierać, Iain - wydusił z siebie.

Dziennikarz, który chwilę wcześniej podczas audycji mówił o swoim zdrowiu psychicznym, zdradzając słuchaczom, że sam zmagał się z myślami samobójczymi, potraktował sprawę poważnie. Szczegółowo przepytał desperata, co wziął, ile, kiedy to zrobił, gdzie się dokładnie znajduje i jak jest ubrany. - Opowiedz o wszystkim dokładnie, nie ma pośpiechu – uspokajał podczas rozmowy, w międzyczasie wzywając policję i pogotowie.

Rozmowa trwała 27 minut, w trakcie których zdarzały się dramatyczne chwile, kiedy Chris milczał. Gdy jego głos ponownie rozbrzmiewał w słuchawce, słyszał pogodny głos dziennikarza: Bracie, cały kraj wstrzymał oddech. Straciliśmy cię na 10 minut, człowieku!

Po niemal pół godzinie od rozpoczęcia rozmowy policja wreszcie dotarła na miejsce zdarzenia. Gdy w słuchawce rozległ się głos policjantki, prowadzący odetchnął z ulgą, co zresztą słychać było w jego głosie.

„Dziękuję wszystkim za miłe słowa, to był wyjątkowo dziwny dzień” – napisał Iain Lee na Twitterze.

Źródło: independent.co.uk
-------------------------------- 
zdrowie.radiozet.pl/ka