Powstała mapa wstydu służby zdrowia. Sprawdź, czy jest na niej twój SOR

20.08.2019 10:40
Mapa
fot. FB To nie z mojej karetki

Na facebookowym profilu „To nie z mojej karetki” powstała mapa „Problemy w publicznej ochronie zdrowia w Polsce”. Serwis tworzony jest przez ratowników medycznych.

Mapa „Problemy w publicznej ochronie zdrowia w Polsce” aktualizowana jest na podstawie anonimowych zgłoszeń od pracowników ochrony zdrowia. Niebieską flagą oznaczane są miejsca, w których służba zdrowia niedomaga. Pod czerwonymi flagami kryją się historie mrożące krew w żyłach. 

SOR Szpital Bielański w Warszawie

„W chwili obecnej (18/08. 20:00) na SOR oczekuje 23 pacjentów zakwalifikowanych do hospitalizacji. Jednocześnie na SOR - brak wolnych łóżek, personel nie jest w stanie FIZYCZNIE przejąć pacjentów od ZRM - jednocześnie sprawując stały nadzór nad pacjentami już znajdującymi się na SOR. Najdłużej oczekuje pacjent zakwalifikowany 13.08.2019. Brak możliwości interwencji ze strony kierownictwa ( kierownik SOR znajduje się na urlopie). Dotychczas na SORze »Zielonym« było dwóch internistów. Od sierpnia dyżuruje jeden. Bardzo często brak chirurga SOR (przy bardzo ograniczonej możliwości ściągnięcia go z oddziału). Na widocznym zdjęciu widzicie państwo pacjentkę z rozpoznaną urosepsą która oczekuje pod drzwiami oddziałowej - jest monitorowana za pomocą defibrylatora - ponieważ żadnych innych miejsc monitorowanych już nie ma”.

SOR w Gdyni

„W Gdyni na SOR (szpital miejski) nie ma w ogóle lekarza. Do zawału schodzi dyżurny z oddziału, do udaru, neurolog z oddziału, do wypadku chirurg z oddziału itd.”.

SOR w Gdańsku

„SOR pediatryczny obstawiają rezydenci po 1. roku specjalizacji. Dyżury są samodzielne”.

Mapa „Problemy w publicznej ochronie zdrowia w Polsce” dostępna jest TUTAJ>>

Źródło: FB To nie z mojej karetki