Jedziesz za granicę? Zobacz, jak uniknąć zatrucia

Redakcja
07.04.2017 17:33
Jedziesz za granicę? Zobacz, jak uniknąć zatrucia
fot. Zemsta Faraona objawy. Jak uniknąć zatrucia w krajach arabskich

Zemsta Faraona to potoczne określenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych, które spotykają turystów spędzających urlop w krajach arabskich. Sprawdź, co zrobić, by w spokoju cieszyć się urokami tropików i nie spędzić urlopu w hotelowej toalecie.

Zemsta Faraona - objawy zatrucia

Objawy Zemsty Faraona są bardzo dolegliwe i trudno je pomylić ze zwykłą niestrawnością. Osoby cierpiące na tę dolegliwość skarżą się na biegunkę i ból brzucha. Często towarzyszą temu wymioty. Organizm szybko się odwadnia, przez co czujemy się osłabieni. 

Kiedy zauważymy pierwsze objawy Zemsty Faraona, należy niezwłocznie podjąć leczenie, by nie dopuścić do odwodnienia organizmu.

Zemsta Faraona - jak zapobiec zatruciu?

Dlaczego tak wielu turystów staje się ofiarami Zemsty Faraona? Flora bakteryjna układu pokarmowego Europejczyków różni się od flory bakteryjnej mieszkańców krajów arabskich. Nasze organizmy z trudnością klimatyzują się do nowych warunków. Jesteśmy osłabieni i bardziej podatni na niebezpieczne bakterie, występujące zwłaszcza w wodzie czy nieumytych owocach.

Najlepszym sposobem na walkę z Zemstą Faraona jest zapobieganie. Dobrze jest wyposażyć się w leki osłonowe jeszcze w Polsce. Preparaty powinny zawierać bakterie kwasu mlekowego, które hamują rozwój szkodliwych dla naszego układu pokarmowego bakterii.

W krajach arabskich należy pić wyłącznie wodę butelkową, unikać innej w każdej postaci - w lemoniadzie, lodzie, a także drinkach.

Owoce należy najpierw dokładni umyć w wodzie z butelki a nawet sparzyć. Ostrożność warto zachować również przy jedzeniu - wybierajmy potrawy smażone, grillowane lub pieczone.

Co robić, jeśli dopadnie nas Zemsta Faraona?

Jeśli już dopadną nas przykre dolegliwości, należy przyjmować leki, które zwalczają objawy - silne preparaty na biegunkę i wymioty, które bez recepty kupimy w aptece.

Oprócz tego należy pamiętać o odpoczynku, zrezygnować ze sportów i nawadniać organizm.