Wakacyjny Poradnik Pacjenta: Co musisz wiedzieć przed urlopem?

Monika Piorun
23.06.2017 15:06
Wakacyjny Poradnik Pacjenta: Co musisz wiedzieć przed urlopem?
fot. bpp.gov.pl

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta przygotowało specjalne kompendium wiedzy dla podróżników, którzy podczas wakacyjnego wypoczynku mogą wymagać opieki medycznej poza miejscem swojego zamieszkania. 

Przed nami wakacje i czas letnich eskapad po atrakcjach turystycznych w różnych miejscach świata. Każdy z nas powinien wiedzieć, w jaki sposób uzyskać specjalistyczną pomoc lekarską za granicą.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w nagłych wypadkach niezbędne może okazać się upoważnienie dla babci, dziadka lub krewnych zajmujących się pod naszą nieobecność naszymi dziećmi, by można było leczyć maluchy.

Warto dawać też sobie sprawę z tego, że wielu przypadkach niezbędna może okazać się Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Bez niej możemy mieć problem z uzyskaniem dostępu do bezpłatnej opieki medycznej na terenie innego kraju.

Wszystkie, niezbędne nam informacje na ten temat możemy zdobyć przeglądając najnowsze wydanie "Wakacyjnego Poradnika Pacjenta" wydanego przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta.

PrzeczytajWakacyjny Poradnik Pacjenta

Zrzut ekranu 2017-06-23 o 15.01.20 1
jakotako

Zobacz także

____

zdrowie.radiozet.pl/π