Łóżko, które zabija bakterie. Polski wynalazek pomoże wielu chorym!

12.07.2017 17:13

Firma z Żywca wyprodukowała innowacyjne, antybakteryjne łóżko hybrydowe, które pozwala pacjentom chronić się przed zakażeniami - m.in. przed sepsą oraz wieloma typami drobnoustrojów chorobotwórczych. Polski produkt ma szansę odnieść międzynarodowy sukces. Już zyskał uznanie wielu lekarzy.

Łóżko, które zabija bakterie. Polski wynalazek pomoże wielu chorym! fot. YouTube.com/Famed Żywiec

Takiego łóżka jeszcze nie było! Polacy wpadli na to, by wykorzystać nowoczesne technologie do tego, by ograniczyć ryzyko infekcji, na jakie narażeni są pacjenci z osłabioną odpornością. Dla nich szczególnie istotna jest skuteczna ochrona przez zarazkami.

Oddziały intensywnej terapii są szczególnie obciążone ryzykiem rozwoju sepsy, z powodu której według danych Światowej Organizacji Zdrowia umiera aż 30 mln ludzi rocznie. W Polsce sepsa każdego roku przyczynia się do śmierci około 25 tys. ludzi. Znalezienie sposobu na walkę z tym problemem może zmienić oblicze współczesnej medycyny. 

Nowoczesne łóżko o właściwościach antybakteryjnych, które zapewnia chorym tzw. ochronę bakteriostatyczną, pozwala chronić pacjentów nie tylko przed sepsą, ale i przed wieloma rodzajami bakterii i wirusów.

Niedawno zaprezentowano je podczas targów w Dubaju, Szanghaju oraz w Dusseldorfie. Wszędzie nowy produkt spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem w branży medycznej.

Wyprodukowane w Polsce łóżko zawdzięcza swoje niezwykłe działanie nanotechnologii srebra, dzięki której zabezpiecza przed zarazkami. Oprócz standardowych funkcji, wyposażono je także w opcje zapewniające szybkie rozpoczęcie intubacji - jeśli będzie to konieczne u danego pacjenta. Dzięki specjalnym czujnikom pozwala na monitorowanie stanu zdrowia chorego a w nagłych wypadkach zaalarmuje personel za pomocą sygnałów świetlnych lub dźwiękowych.

Twórcy urządzenia mają nadzieję, że ich wynalazek stanie się stałym wyposażeniem wielu szpitali - nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Zagłosuj

Czy uważasz, że antybakteryjne łóżka powinny stać się standardowym wyposażeniem polskich szpitali?

________

zdrowie.radiozet.pl/π

Oceń