W Małopolsce "Dzień bez pacjenta" a na Pomorzu... darmowa pomoc chorym!

25.10.2017 10:27

Lekarze z Krakowa i okolic w geście solidarności z rezydentami wzięli wolny dzień w pracy. W kontrze do radykalnej formy protestu medycy z Trójmiasta zorganizowali... biały dzień i bezpłatne badania dla pacjentów.

W Małopolsce "Dzień bez pacjenta" a na Pomorzu... darmowa pomoc chorym! fot. pixaby.com/CC0 Public Domain

W Małopolsce przez całą środę będzie trwał "Dzień bez pacjenta", z kolei na Pomorzu lekarze zdecydowali się okazać wsparcie protestu głodowego rezydentów w nieco inny sposób.

Zamiast odbierać pacjentom szansę na leczenie, medycy z Trójmiasta postanowili dać wszystkim chętnym możliwość skorzystania z bezpłatnych badań - m.in. pomiarów ciśnienia krwi lub analizy składu ciała.

Taka akcja według lekarzy a Pomorza daje szansę na rozdanie ulotek informujących o akcji protestacyjnej i nie odbiera pacjentom możliwości kontaktu z lekarzami.

Jak dowiedziało się Radio ZET, od godz. 15 lekarzy uczestniczących w pomorskim "białym dniu" będzie można spotkać w trzech miejscach na terenie Gdańska - dwóch galeriach handlowych oraz Centrum Medycyny Inwazyjnej, gdzie od soboty trwa głodówka rezydentów.

Zagłosuj

Dzień bez lekarza czy bezpłatna pomoc dla pacjentów? Jaka forma protestu medyków jest Twoim zdaniem lepsza?

______

zdrowie.radiozet.pl/π

Oceń