Koc z instrukcją pierwszej pomocy może ratować życie

Monika Piorun
24.08.2016 14:34
Koc z instrukcją pierwszej pomocy może ratować życie
fot. Koc pierwszej pomocy

Naukowcy z Uniwersytetu Zhejiang w Chinach zaprojektowali niezwykły kawałek materiału, który podczas kryzysowych sytuacji może pomóc nam udzielić pomocy potrzebującym. Szczegółowy schemat postępowania możemy odczytać z obrazków, jakie na nim widnieją.

Kiedy nagle wydarza się niespodziewany wypadek, nie jest nam łatwo zachować spokój i opanować nerwy. Gdy w grę zaczyna wchodzić ludzkie życie, większość z nas natychmiast wpada w panikę. Natychmiast zapominamy wszystko, o czym doskonale wiemy na co dzień, a wykonanie zwykłych czynności może stać się dla nas nie lada problemem.

Chińczykom udało się wpaść na banalnie prosty sposób na ułatwienie postępowania według zasad, które mogą być na wagę złota podczas niesienia ratunku. Wszystkie informacje przedstawiono w formie obrazków, dlatego łatwo je zrozumieć na całym świecie. 

Kocyk może stanowić doskonałą ochronę termiczną przed zimnem. Nie zajmuje wiele miejsca, można go łatwo złożyć w rulonik i zainstalować nawet na obręczy statków pasażerskich, promów oraz wszelkich środków lokomocji, a także podczas wszystkich katastrof naturalnych, których ofiary potrzebują okrycia podczas przebywania na zewnątrz.

Przeczytaj: Trzęsienie ziemi? Sprawdź, co robić, by przetrwać!

Twórcy tego niezwykłego okrycia otrzymali za swój projekt prestiżową nagrodę Red Dot Award.

first-aid-blanket-001
kocyk

 

koc_pomoc
fot. firstaidandsafetyonline.com

Czasem najprostsze pomysły mogą okazać się genialne

Chcielibyście mieć taki koc?

___

Redakcja Radio Zet Zdrowie/π