Zamknij

8 objawów zakażenia Omikronem, których nie wolno lekceważyć

23.12.2021 11:05

Zakażonych Omikronem przybywa, również dlatego, że objawy infekcji tym wariantem różnią się od zgłaszanych wcześniej. Zdaniem ekspertów zakażenie Omikronem przypomina bardziej przeziębienie niż grypę. Wytypowano 8 charakterystycznych objawów, które mogą wskazywać na zakażenie Omikronem. Zobacz LISTĘ.

Alexei Danichev/SPUTNIK Russia/East News
fot. Alexei Danichev/SPUTNIK Russia/East News

Nowy wariant koronawirusa szybko się rozprzestrzenia. Omikron się stał już wariantem dominującym w niektórych krajach, m.in. w USA, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Wiele wskazuje na to, że kolejnej fali pandemii wywołanej przez zakażenia Omikronem nie da się już powstrzymać.

Dlatego dla bezpieczeństwa swojego i bliskich warto wiedzieć, jakie objawy mogą wskazywać na zakażenie wariantem Omikron.

8 objawów zakażenia Omikronem. Nie lekceważ ich

Profesor Tim Spector, który kieruje badaniem objawów z aplikacji ZOE Covid w Wielkiej Brytanii, wyjaśnił, że tylko połowa osób obecnie chorujących na COVID-19 doświadcza pierwotnych objawów zakażenia. Większość osób zgłasza objawy przypominające przeziębienie lub grypę.

Na podstawie analizy przypadków osób zakażonych Omikronem wytypowano osiem objawów, które mogą wskazywać na zakażenie nowym wariantem koronawirusa:

  1. drapanie w gardle,
  2. katar,
  3. zmęczenie,
  4. kichanie,
  5. ból w dolnej części pleców,
  6. ból głowy,
  7. nocne poty,
  8. bóle mięśni.

Omikron, szczególnie u osób wcześniej zaszczepionych, wydaje się wywoływać łagodniejszy przebieg infekcji. U osób nieszczepionych przebieg infekcji może być cięższy. Jednak eksperci ostrzegają, że dane na ten temat wciąż są gromadzone. 

Źródło: nottinghampost.com; Agence France-Presse