Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Inovox Express: pastylki do ssania o smaku miodowo-cytrynowym wycofane z obrotu!

09.07.2018 12:11

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynęła informacja o wycofaniu znanych pastylek na gardło. Niektóre partie pastylek do ssania Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowym zostają wycofane, ponieważ do produktu dołączono ulotkę innego wyrobu leczniczego.

Pastylki Inovox Express o smaku miodowo-cytrynowym wysofane z obrotu fot. Shutterstock

Do GIF wpłynęła informacja o wycofaniu przez producenta serii produktu leczniczego Inovox Express smak miodowo-cytrynowy. Z obrotu mają być wycofane pastylki twarde Inovox Express smak miodowo-cytrynowy (lidocainum + Amylmetacresolum + Alcohol benzylicus), 2 mg + 0,6 mg + 1,2 mg.

  • Numer serii produktu: 00073, z datą ważności 09.2019

Przyczyną wycofania produktu jest wykryta wada jakościowa polegająca na zidentyfikowaniu w niektórych opakowania pastylek ulotek pochodzących z innego produktu leczniczego Benevox Control smak cytrynowy.

Inovox Express, pastylki twarde o smaku miodowo-cytrynowym, to lek miejscowo łagodzący ból gardła u osób dorosłych i młodzieży  w wieku powyżej 12 lat. Produkt zawiera środek miejscowo łagodzący i znieczulający oraz m.in. olejek z mięty polnej i dodatki smakowe.

gif

Źródło: GIF

________

zdrowie.radiozet.pl/nk

Oceń