Uwaga! GIF wycofuje popularne tabletki na kaca

15.12.2017 10:33

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju preparatu Alka-Prim, działającego przeciwbólowo i polecanego m.in. do łagodzenia objawów upojenia alkoholowego.

Uwaga! GIF wycofuje popularne tabletki na kaca fot. East News

Decyzja GIF dotyczy serii Alka-Prim (Acidum acetylsalicylicum) o numerze: 10317, z datą ważności do 31 marca 2019 roku. Chodzi o opakowanie zawierające 10 tabletek musujących, wyprodukowane przez Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Przyczyną decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego jest "zniekształcenie opakowania bezpośredniego, będące wynikiem wewnętrznej reakcji substancji pomocniczej z wodą zawartą w produkcie".

Alka-Prim promowany jest jako preparat ograniczający nieprzyjemne dolegliwości związane z kacem po nadmiernym spożyciu napojów alkoholowych. Polecany jest również podczas przeziębienia grypy. Łagodzi także bóle mięśni oraz migreny.

Zawiera kwas acetylosalicylowykwas aminooctowy (glicynę) wodorowęglan sodu oraz kwas cytrynowy. Substancje te mają działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwdziałające infekcjom o podłożu wirusowym.

nowe
Zagłosuj

Czy stosujesz Alka-Prim?

______

zdrowie.radiozet.pl/π

Oceń