Chcesz wreszcie schudnąć? W walce z otyłością wesprze Cię... Poznań!

18.06.2018 17:40

Bezpłatne porady lekarzy, dietetyków, trenerów aktywności fizycznej oraz psychologów czekają na mieszkańców Poznania. Miasto rozpoczęło specjalny program, który ma pomóc otyłym zgubić nadmiar zbędnych kilogramów.

Chcesz wreszcie schudnąć? W walce z otyłością wesprze Cię... Poznań! fot. Akcja "Wielka kontra tycia" 2018

Poznań pomoże otyłym mieszkańcom w odchudzaniu

Wiesz, że ważysz za dużo, ale nie potrafisz uporać się z tym problemem? Jeśli mieszkasz w Poznaniu, masz od 18 do 67 lat a wskaźnik Twojego BMI wynosi więcej niż 30, to koniecznie zgłoś się do kolejnej edycji bezpłatnego programu "Wielka Kontra Tycia". W osiągnięciu wymarzonej wagi pomogą Ci specjalne grupy wsparcia.

Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły (dopasowane do ich wieku). Dzięki temu będą mogli się wzajemnie dopingować w walce z otyłością. Profesjonalnej pomocy udzielą im zaś specjaliści – dietetycy, lekarze, psycholodzy oraz trenerzy.

Podczas warsztatów kulinarnych eksperci wyjaśnią otyłym, jak prawidłowo przygotowywać zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki. Na zakończenie programu powstanie specjalna książka kucharska z przepisami, które będą opublikowane na stronach internetowych miasta.

Mieszkańcy, którzy chcą się zgłosić do udziału w tym darmowym programie, powinni przedstawić potwierdzenie otyłości (i udokumentować wskaźnik BMI powyżej 30) przez lekarza rodzinnego lub innego specjalistę.

Zrzut ekranu 2018-06-18 o 16.43.26

Do walki z wagą potrzeba odwagi. Poznań okaże wsparcie otyłym

Jak przekonuje Magdalena Pietrusik-Adamska, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych:

"

Ludziom z otyłością często towarzyszy poczucie niemocy i nieśmiałość w relacjach społecznych. Chcemy nie tylko wzmocnić ich poczucie wartości, ale także stworzyć dla nich realną szansę na uzyskanie lepszej sylwetki i utrzymanie zdrowia. "

Z kolei Jędrzej Stolarski, zastępca prezydenta miasta Poznania, wyjaśnia, że otyłość to choroba cywilizacyjna a wraz z nadmiarem kilogramów pojawiają się problemy ze zdrowiem:

"

Zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego stawiamy na projekty, które mogą skutecznie przeciwdziałać powstaniu chorób. "Wielka Kontra Tycia" to jeden z nich. Prowadzimy też szereg innych programów profilaktycznych skierowanych do mieszkańców w każdym wieku. "

Formularze zgłoszeń chętni do uczestnictwa w programie mogą znaleźć na stronach miasta lub w Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zapisy potrwają do 29 czerwca 2018 roku. O udziale w inicjatywie "Wielka Kontra Tycia" zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Zagłosuj

Czy Twoim zdaniem w polskich miastach powinny powstawać profesjonalne grupy wsparcia dla osób walczących z otyłością?

Przeczytaj: Poznań: Ginekolog przez całą dobę, za darmo, bez klauzuli sumienia

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy? Test online

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy? fot. pixaby.com

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

źródło: poznan.pl/pap/Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki

________

zdrowie.radiozet.pl/π

Oceń