Leczy kaca i zabija bakterie… zaskakujące zalety miodu!

10.08.2015 11:10

Miód jest popularnym dodatkiem do deserów, herbaty czy ciast. Nie każdy wie, że to nie tylko pyszny smakołyk, ale także… lek i kosmetyk. Sprawdź właściwości i działanie miodu. Jest naprawdę zaskakujące. 

Leczy kaca i zabija bakterie… zaskakujące zalety miodu! fot. Miód na kaca, na co pomaga miód, właściwości miodu

Miód - pogromca bakterii

Miód posiada właściwości bakteriobójcze. To właśnie dlatego, gdy byliście przeziębieni, babcia zmuszała Was do picia słodzonego nim mleka! :) Jak zwykle miała rację!

Jak wykorzystać te właściwości miodu? Można smarować nim drobne ranki i wypryski - podziała lepiej niż najdroższa maść!

Dzięki działaniu antybakteryjnemu, miód bardzo korzystnie wpływa również na nerki. Wystarczy 1 łyżeczka dziennie, by zniknęły problemy z pęcherzem. 

Miód chroni układ nerwowy

Co jeszcze robi dla nas miód, a my nawet o tym nie wiemy? Ochrania nasz układ nerwowy, co wpływa między innymi na złagodzenie stresu i lepsze samopoczucie. 

Miód jest lepszy niż tabletki z magnezem. Zawarty w nim magnez łatwo się przyswaja. Co więcej, znajdziemy w nim również innych sprzymierzeńców układu nerwowego - żelazo i kobalt. Zatem jego działanie jest nieocenione.

Najlepszy sposób na kaca

Tak, tak, nie przywidziało Wam się! Miód leczy kaca. Pomaga w trawieniu alkoholu. Co więcej, dzięki zawartości fruktozy, oczyszcza zatruty po imprezie organizm. Nie polecamy przesadzania z alkoholem, ale jeśli Wam się to zdarzy, polecamy rozpuścić łyżkę miodu w dużej szklance wody i wypić miksturę z samego rana. 

Zobacz też: JAK KUPIĆ PRAWDZIWY MIÓD?

Źródło: www.bees-online.com

Oceń