Jak można wyglądać, jeśli przez 28 lat nie je się cukru?

08.09.2017 13:55

70-letnia Australijka - Carolyn Hartz - jest żywym dowodem na to, że dzięki wyeliminowaniu z diety cukru, można zachować młodość do... późnej starości.

carolynhartz fot. instagram.com/

Słodkie życie bez cukru

Choć większości z nas wydaje się to niemożliwe - statystyczny Polak spożywa aż... 42 kg cukru w ciągu roku. Niestety ten słodki dodatek czai się niemal wszędzie, nawet w produktach, które wcale nie wydają się nam dosładzane. W Australii, gdzie większość produktów spożywczych ma w swoim składzie cukier (z czym walczą od lat zwolennicy zdrowej żywności), przeciętny dorosły je aż... 70 kg cukru rocznie.

Doskonale zdawała sobie z tego sprawę Carolyn Hartz z Perth, która po czterdziestce postanowiła całkowicie wykluczyć ze swojego jadłospisu cukier. Dziś - po prawie trzech dekadach - 70-letnia Australijka może się pochwalić ciałem, którego mogłaby jej pozazdrościć niejedna rówieśniczka. Jej zdjęcia w bikini zdążyły już obiegnąć świat. Internauci w wielu krajach zastanawiali się, czy to możliwe, by po siedemdziesiątce móc mieć sylwetkę młodej dziewczyny.

Ksylitol zamiast cukru

To, że Carolyn nie spożywa cukru, wcale nie oznacza, że nie je niczego słodkiego. Uwielbia słodycze i jest mistrzynią w pieczeniu słodkich ciast, które nie mają w swoim składzie ani grama cukru. 70-latka zamieniła go na ksylitol, czyli naturalny cukier brzozowy, który mimo że jest tak słodki jak sacharoza, ma zaledwie 14 kcal (w jednej łyżeczce) a na dodatek... zapobiega próchnicy!

Australijka wydała nawet własną książkę z przepisami na ciasta, do wypieku których nie potrzeba cukru. Ze swoimi czytelnikami dzieli się też poradami na temat zdrowego stylu życia. 70-latka oprócz diety opartej na owocach, warzywach i nabiale poleca także... 8-godzinny sen. Sama nigdy nie sypia krócej. Uprawia też jogę i często medytuje.

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy? (test online)

Czy jesteś uzależniony od cukru i słodyczy? fot. pixaby.com
Zrzut ekranu 2017-09-08 o 12.26.50
Zrzut ekranu 2017-09-08 o 12.25.45
Zrzut ekranu 2017-09-08 o 12.26.39 1
źródło: express.co.uk

________

zdrowie.radiozet.pl/π

Oceń