Zamknij

Noworodek został powitany w domu w nietypowy sposób. Internauci podzieleni

17.11.2022 13:08

Nie wszystkim dobrze kojarzy się "słodki zapach noworodka". Na ciepłe powitanie nie mogła liczyć córeczka internautki @caydencazier. Nagranie błyskawicznie stało się wiralem.

Kot wącha dziecko
fot. TikTok

 - Byliśmy bardzo podekscytowani, przedstawiając noworodka naszemu kotu - zaczyna szczęśliwa mama na nagraniu. Sytuacja wygląda niewinnie. Puchaty kotek spokojnie podchodzi do niemowlęcego fotelika. Delikatnie opiera łapki na oparciu. Ostrożnie wącha słodkiego bobaska, a potem... wszystko idzie nie tak, jak powinno.

Kot wącha dziecko

- Byliśmy bardzo podekscytowani, przedstawiając noworodka naszemu kotu. A potem stało się to... - kończy rozbawiona kobieta na nagraniu opublikowanym na TikToku.

Kotek delikatnie wącha dziecko, a potem pędzi do drugiego pokoju, żeby... zwymiotować.

Nagranie podzieliło internautów. "Team cat" pisze: "Pachnie jak mokry pies", "Zrobiłabym dokładnie to samo", "Koty wiedzą". Natomiast w "Team baby" odezwały się oburzone głosy: "Dobrze, że nie na dziecko!" i "Dlatego nie cierpię kotów!".

Przypominamy: koty to świetni towarzysze życia, ale nie powinny wchodzić w bliski kontakt z niemowlętami. Chociażby ze względu na chorobę kociego pazura, czyli schorzenie wywoływane przez bakterie Bartonella henselae i Bartonella clarridgeiae. Szacuje się, że zarażonych jest aż 80% kotów, choć one same nie chorują. Choroba kociego pazura najczęściej dotyka dzieci do 15. roku życia. W większości przypadków ma przebieg łagodny i ustępuje samoistnie, ale zdarzają się ciężkie zakażenia z powikłaniami neurologicznymi.

loader