Zamknij

Znane mleko modyfikowane znika ze sklepów. Jaki zamiennik podać dziecku?

22.07.2022 12:55

Mleko hipoalergiczne często wybierane przez mamy niemowląt niebawem zniknie z półek – produkt jest dostępny jedynie do wyczerpania zapasów. Zobacz, o jakie mleko chodzi i jaki zamiennik najlepiej zastosować

Hipoalericzne mleko modyfikowane znika ze sklepów
fot. Shutterstock

Mleko hipoalergiczne to specjalny rodzaj mleka modyfikowanego, który ma zapobiegać alergiom pokarmowym u najmłodszych dzieci. Tego typu mleko podaje się profilaktycznie (jeśli w rodzinie występują alergie) lub w celu wspomagania leczenia u dzieci ze zdiagnozowaną alergią. Podczas produkcji mleka hipoalergicznego cząsteczki białek mleka krowiego dzieli się na mniejsze fragmenty, które są lepiej tolerowane przez dziecko ze skłonnością do alergii.

Jednym z takich produktów jest mleko Bebiko Extra Care HA 2, popularne wśród mam. Jak podaje portal gdziepolek.pl, mleko Bebiko HA 2 dobry apetyt ma być dostępne na rynku tylko do wyczerpania aktualnych zapasów. Producent wycofał się z jego produkcji. Nie podał powodów swojej decyzji. Wstrzymanie produkcji dotyczy również mleka Bebiko HA 1 dobry apetyt.

Jaki zamiennik można podać dziecku?

Mleko o podobnym składzie, które możemy zastosować jako zamienniki, to Bebilon 2 Prosyneo HA, które cały czas jest w sprzedaży, zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i online. Przed zmianą mleka hipoalergicznego należy zawsze skonsultować się z pediatrą.

Źródło: gdziepolek.pl