Wrocław - atrakcje dla dzieci. TOP 15 miejsc, które warto odwiedzić z najmłodszymi

Redakcja
08.05.2019
Aktualizacja: 06.10.2020 12:04
atrakcje dla dzieci we Wrocławiu
fot. Przemyslaw Fiszer/East News

Wrocław - atrakcje dla dzieci to mocny punkt na kulturalnej i rozrywkowej mapie tego miasta. Wybraliśmy najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku, które umilą czas najmłodszym. Sprawdźcie!

Wrocław to fascynujące miasto. Nie bez powodu zostało okrzyknięte Europejską Stolicą Kultury 2016 roku. Liczne imprezy kulturalne przyciągają nad Odrę także obcokrajowców. Metropolia ma ciekawą propozycję zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. We Wrocławiu atrakcji dla dzieci nie brakuje. Dowiedźcie się, które miejsca warto odwiedzić z całą rodziną.

Zobacz także: TOP 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie!

Gdzie z dziećmi we Wrocławiu? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które zatrzymają się na Dolnym Śląsku. Ciekawych miejsc dla dzieci w stolicy Dolnego Śląska jest wiele. My wybraliśmy najciekawsze.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Afrykarium

Wrocław z dziećmi? Dlaczego nie! Oferta rozrywki dla dzieci jest bardzo szeroka. Jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia z maluchami, które lubią obserwować faunę i florę, jest Afrykarium. To oceanarium będące częścią wrocławskiego zoo. Możemy w nim podziwiać około 200 gatunków zwierząt, takich jak hipopotamy, antylopy, mrówniki, a nawet rekiny czy płaszczki. Dzieci będą mogły także przenieść się w nieznany im dotąd świat Dżungli Dorzecza Kongo, gdzie spotkają prawdziwego krokodyla.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Jump World Wrocław

Co warto zwiedzić z dziećmi we Wrocławiu? Jeśli twoje pociechy lubią się ruszać, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Parku Trampolin Jump World. To świetna rozrywka dla całej rodziny, szczególnie w deszczowy dzień. Maluchy będą mogły się wyszaleć bez obawy, że się zamoczą. Pamiętaj, że z parku
trampolin mogą korzystać dzieci od 3. roku życia, będąc pod ochroną opiekuna.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Wioska indiańska Tipi Town

Atrakcji dla dzieci we Wrocławiu nie brakuje. Jeśli chcesz, aby twoje pociechy przez chwilę poczuły się jak nieustraszeni Indianie, odwiedźcie z nimi wioskę indiańską Tipi Town. Wysłuchacie legend przy ognisku i odpoczniecie w sadzie na hamaku. Jeśli będziecie mieli szczęście, w jednym z namiotów tipi spotkacie szamana.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Hydropolis

Zwiedzanie Wrocławia z dziećmi nie musi być nudne. Multimedialna wystawa w całości poświęcona wodzie to z pewnością jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w tym mieście. Znajduje się w XIX-wiecznym zbiorniku, ale przyciąga techniką rodem z XXI wieku. Jaką rolę pełni woda w życiu człowieka? Dzieciaki dowiedzą się tego na warsztatach prowadzonych w Hydropolis.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Ogród Japoński

Jeśli wasze dzieci są ciekawe świata, z pewnością docenią japońską architekturę i sztukę ogrodową. Wodospady, mosty i kamienne elementy to świetne miejsce do relaksu zarówno dla najmłodszych, jak i ich rodziców.

ezembed

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławskie atrakcje dla dzieci to także teatry. Kto z nas nie zachwyca się baśniowymi postaciami, takimi jak Czerwony Kapturek czy Calineczka. Warto zawitać do Wrocławskiego Teatru Lalek, który ma w swoim repertuarze także przedstawienia dla najmłodszych.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Loopy's World

Rodzinne centrum rozrywki we Wrocławiu. Dzieci na pewno nie będą się tu nudzić i w ciekawy sposób spożytkują swoją energię. Na 4000 m2, w największej sali zabaw, znajdą małpi gaj, tunele, zjeżdżalnie, trampoliny oraz maskotki, w tym samego Loopy'ego.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Movie Gate

Jeśli wasze pociechy lubią filmy, teraz mogą przenieść się do świata kostiumów i rekwizytów kojarzonych z najpopularniejszymi bohaterami. To tutaj zobaczą strój pana Kleksa, przyjrzą się pająkowi z produkcji o Harrym Potterze czy będą mogły podziwiać eksponaty z "Gwiezdnych wojen". To jedyne takie miejsce w całej Europie!

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Arena Gigantów

To jeden z największych parków z dmuchańcami w Polsce, atrakcja dla całej rodziny. Zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, zamki do skakania - twoje dziecko z pewnością nie będzie się nudzić!

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Punkt widokowy Sky Tower

Punkt widokowy usytuowany na wysokości ponad 200 metrów. Rozciąga się stąd jeden z najbardziej spektakularnych widoków na Wrocław. Turystów na 49. piętro wiezie winda, która pokonuje tę trasę w minutę. Maluchy będą zachwycone!

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Kolejkowo

Wasze dzieci kochają pociągi? A gdyby tak zgromadzić kolej na powierzchni 260 m2? Tak powstało Kolejkowo - miniaturowy świat pociągów. Maluchy mogą podziwiać aż 15 pociągów, które poruszają się po makietach idealnie odwzorowujących rzeczywistość.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Aquapark Wrocław

Rodzinny park wodny to idealna propozycja spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Znajdziemy tu przeróżne baseny oraz brodzik dla dzieci, sztuczne fale, zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Kolejka linowa Polinka

Powstała z myślą o wrocławskich studentach Politechniki, ale stałą się atrakcją dla turystów, również tych najmłodszych. Przejażdżka trwa kilka minut i jest niezapomnianym przeżyciem dla dzieciaków.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Zona 71 – Laser Tag

Zona 71 to gra paramilitarna, w której mamy do dyspozycji repliki karabinów strzelające wiązkami lasera. Do dyspozycji całych rodzin jest 450 metrów kwadratowych pola bitwy. To emocjonująca, a przede wszystkim bezpieczna i zupełnie bezbolesna rozrywka. Stare opony, beczki, odpowiednie oświetlenie tworzą niezapomniany klimat.

Wrocław - atrakcje dla dzieci: Fontanna Multimedialna

Jedna z największych fontann multimedialnych w Europie i popularny cel rodzinnych spacerów. Atrakcja, która co sezon przyciąga tysiące turystów. Na stworzonym z wody ekranie widoczne są animacje, zdjęcia i filmy, a także odwołania do aktualnych wydarzeń krajowych i międzynarodowych.

Zobacz także: Najlepsze bajki dla dzieci. TOP 100

ezembedezembed