Rodzice małych pacjentów mogą bezpłatnie zamówić wirtualnego klauna

01.06.2020 12:09
Wirtualny klaun może odwiedzić dziecko w szpitalu
fot. Shutterstock

Pobyt dziecka w szpitalu to stres dla całej rodziny. Rutynę przełamać może wizyta wirtualnego klauna, zorganizowana przez Fundację Dr Clown. Co ważne, można z niej skorzystać bezpłatnie. 

Najmłodszym pacjentom, oprócz dolegliwości związanych z chorobą, w szpitalu przede wszystkim doskwiera... nuda. Rozwiązaniem jest wizyta wirtualnego klauna.

Dotychczas Dr Clown odwiedzał dzieci na oddziałach szpitalnych. W związku z pandemią koronawirusa, wizyty wolontariuszy zostały wstrzymane, ale wciąż można skorzystać z "terapii śmiechem".

"Nasze wirtualne wizyty są pełne dobrej energii, a ich głównym celem jest poprawa motywacji dziecka do walki z chorobą, przywrócenie poczucia bezpieczeństwa i złagodzenie napięć spowodowanych trudną sytuacją i pobytem w szpitalu. Spotkania z Doktorami Clownami są bezpłatne i dostępne dla każdego małego pacjenta" - czytamy na stronie drclown.pl.

Eksperci z fundacji Dr Clown przekonują, że wizyty wirtualnego klauna to nie tylko zwykła atrakcja, ale także realne korzyści dla zdrowia: "Badania dowiodły, że śmiech przyspiesza krążenie krwi powodując obniżenie poziomu cholesterolu i ciśnienia. Podczas śmiechu masowane są narządy wewnętrzne na skutek czego pogłębia się oddech i dotlenia mózg" - czytamy na stronie fundacji.

Wirtualny klaun - jak zamówić wizytę?

Wizyta wirtualnego klauna odbywa się poprzez Skype'a. Po wypełnieniu formularza na stronie fundacji, rodzice dostają indywidualny link. Aplikację trzeba wcześniej zainstalować, utworzyć konto i zalogować się. Ważne: w polu “Uwagi” należy wpisać informacje o specjalnych potrzebach dziecka żeby, wolontariusze mogli się odpowiednio przygotować.

Formularz rezerwacji wizyty znaleźć można TUTAJ>>

Źródło: drclown.pl