Rękawiczka z ryżem: prosty patent na usypianie dziecka

01.07.2019
Aktualizacja: 01.07.2019 16:03
Rękawiczka
fot. Shutterstock

Usypianie dziecka może być nie lada traumą dla młodych rodziców. Każda minuta snu jest na wagę złota. Autor strony Blog Ojciec przypomina prosty patent na podtrzymanie snu u dziecka.

"Na wszystkie te chwile, w których nie mamy już sił, pewien rodzic wymyślił rękawiczkę wypełnioną ryżem" napisał Kamil Nowak, autor Bloga Ojciec na profilu na Facebooku.

Patent nie jest nowy. Innowacyjnym pomysłem na usypianie dziecka za pomocą rękawiczki z ryżem podzieliła się z internautami Abigail Rivera Garcia: "Moja córka ma na imię Anaja i ma dwa miesiące. Urodziła się na siedem tygodni przed terminem. Cierpi na kolkę. Doszło do tego, że nie mogłam jej odłożyć nawet na 10 minut" - napisała kobieta na Facebooku.

W akcie desperacji młoda matka wypełniła rękawiczkę ryżem, żeby dziecko miało wrażenie, że trzyma mu rękę na plecach i... zadziało!

Jednocześnie kobieta podkreśliła, że, zgodnie z zaleceniami pediatrów, jej dziecko nigdy nie śpi ze zbędnymi przedmiotami w łożku, takimi jak poduszki czy kocyki, a podczas snu zawsze jest doglądane.

Zobacz także: Pięć sposobów na usypianie dziecka. Niektóre z nich nieźle Cię zaskoczą

Źródło: FB Blog Ojciec, lovewhatmatters.com