Pediatra pokazał niezawodny sposób na uspokojenie dziecka [VIDEO]

Aleksandra Supryn
04.12.2015 11:01
Pediatra pokazał niezawodny sposób na uspokojenie dziecka [VIDEO]
fot. Jak uspokoić płaczące niemowlę? Spróbuj metody dr. Roberta Hamiltona

Płaczące niemowlę to problem każdego rodzica. Dziecko jest najedzone, przewinięte i na pierwszy rzut oka nic mu nie dolega, a mimo to nadal nie chce się uspokoić? Nie masz pojęcia co zrobić? Z pomocą przychodzi kalifornijski pediatra Robert C. Hamilton – lekarz o magicznym dotyku.

Hamilton to pediatra z 30-letnim doświadczeniem, który postanowił podzielić się techniką, dzięki której noworodek przestanie płakać w mgnieniu oka. Umieścił w internecie film, na którym pokazuje opracowaną przez siebie metodę nazywaną przez niego „The Hold”, czyli „Chwyt”.

Jak uspokoić płaczące niemowlę?

Metoda, dzięki której natychmiast uspokoisz swoje dziecko polega na specjalnej technice trzymania go oraz kołysania.

Na filmie widzimy jak lekarz podnosi dziecko, składa jego rączki, które delikatnie przytrzymuje wewnętrzną stroną dłoni. Ważne jest również podtrzymywanie główki dziecka pod brodą. Drugą ręką należy trzymać pupę dziecka. Niemowlę powinno być pochylone lekko do przodu i znajdować się pod kątem 45 stopni. Następnie zacznij je kołysać, podnosząc je w górę i w dół, a od czasu do czasu lekko potrząsając jego pupą.

Robert C. Hamilton zapewnia, że metoda działa za każdym razem. W ciągu długoletniej kariery nie zawiodła go ani razu.

Zapytany o to dlaczego postanowił podzielić się swoją metodą, powiedział:

- Stworzyłem wideo na YouTube’ie, ponieważ chciałem pokazać rodzicom na całym świecie, że dzięki mojej technice będą mogli zaznać odrobiny ciszy i spokoju.

Metoda 5S dr. Harvey’a Karpa’a

Innowacyjna technika „The Hold” to nie jedyny sposób opracowany przez pediatrów. Możesz spróbować również sposobu nazywanego „5S”, który został stworzony przez innego amerykańskiego lekarza. Metoda opiera się na przekonaniu, że jeśli stworzysz dziecku warunku przypominające warunki, które panowały w łonie, niemowlę uspokoi się samo.

W tym celu musisz wykonać 5 kroków:

Krok 1. Spowij niemowlę – musisz zawinąć dziecko kocykiem w ciasny kokonik. Dzięki temu wyeliminujesz ruchy rąk i nóg, a dziecko poczuje, że jest bezpieczne i znacznie się uspokoi.

Krok 2. Stabilna pozycja – przytul do siebie dziecko. To kolejny bodziec, dzięki któremu będzie spokojniejsze. Pamiętaj, że najlepiej jeśli będziesz trzymać je przodem do siebie, żeby brzuszek przylegał do Twojego ciała. Dziecko, które leży na plecach jest niespokojne, ponieważ ma wrażenie, że spada.

Krok 3. Szum – włącz urządzenie, które robi szum lub poszukaj nagrania z białym szumem. To przypomni niemowlęciu pobyt w łonie i pomoże mu zasnąć.

Krok 4. Skokołysanie – skuteczne jest również kołysanie dziecka w górę i w dół. Trzymaj je blisko siebie mocno przytulając do siebie i rób półprzysiady lub „podskakuj” bez odrywania palców od ziemi.

Krok 5. Ssanie – jeśli wszystkie wcześniejsze kroki nie przyniosły rezultatu i dziecko nadal płacze, daj mu smoczek.

___

ZdrowoBardzo / AS