Biurko dla dzieci - czy wiesz jakie wybrać? Podpowiadamy!

14.05.2019
Aktualizacja: 06.10.2020 12:48
Biurko dla dziecka
fot. Shutterstock

Biurko dla dziecka powinno nie tylko ładnie wyglądać i wpasowywać się w wystrój pokoju, ale przede wszystkim powinno spełniać wymagania co do prawidłowej wysokości. Jest to konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka! Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie biurko dla dziecka!

Biurko powinno znajdować się w każdym pokoju dziecięcym! Służy ono głównie do nauki i pracy, a także do rozwijania takich pasji, jak np. malowanie czy składanie samolotów. Zanim zdecydujesz się zakupić biurko do pokoju dziecięco, koniecznie sprawdź, jakie powinno mieć wymiary!

Zobacz także: TOP 10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Warszawie!

Biurko dla dziecka – które wybrać?

Biurko to jeden z najważniejszych mebli w pokoju dziecka. Zarówno uczniowie, jak i przedszkolacy właśnie przy biurku spędzają najwięcej czasu. Warto wspomnieć, że dzieci wykorzystują biurko nie tylko do nauki i pracy, ale także do zabawy i rozwijania swoich pasji. Właśnie dlatego rodzice powinno zadbać o to, aby było ono nie tylko ładne i wygodne, ale przede wszystkim umożliwiało prawidłowy rozwój dziecka. Od czego więc zacząć wybór biurka dla dziecka?

Najważniejsze w wyborze biurka dla dziecka jest indywidualne dopasowanie go do przyszłego użytkownika. Nie możemy więc kierować się standardowymi wymiarami – nie każde dziecko w wieku 6 lat ma 115 centymetrów wzrostu.

Bardzo ważne jest to, aby dziecko utrzymywało prawidłową postawę siedząc przy biurku. Aby tak było, maluch musi mieć proste plecy, ręce oparte o blat, a nagi o podłogę. Przy takiej postawie kąt między ramieniem a przedramieniem oraz kąt między łydką, a podudziem powinien mieć 90 stopni (jest to kąt prosty). Jeśli tak nie będzie – dziecko nie będzie utrzymywać odpowiedniej postawy! Grozi to wystąpieniem wad kręgosłupa. Dodatkowo obciążenie kręgosłupa może powodować szybkie męczenie się, dziecko nie będzie chciało wtedy korzystać z biurka.

Biurko dla dziecka – jak często zmieniać?

Jak już wiemy, biurko powinno być dopasowane do indywidualnych rozmiarów dziecka. Dlatego gdy dziecko rośnie, biurko powinno dostosowywać się do jego aktualnego wzrostu. Wybory są dwa: albo często zmieniać biurko lub kupić takie, które będzie rosło razem z dzieckiem. Najbardziej ekonomiczne i funkcjonalne biurka dla dziecka będą regulowane!

Biurko dla dziecka – gdzie powinno stać?

Rodzice, którzy zamierzają kupić nowe biurko dla swojego dziecka powinni uwzględnić także to, gdzie będzie ono stać w pokoju. Zaleca się, aby było to miejsce z swobodnym dostępem do światła słonecznego.

Biurko dla dziecka powinno stać przodem lub ewentualnie bokiem do okna. Bardzo ważne, aby obok biurka zostawić trochę wolnego miejsca. Razem z dzieckiem w końcu rosną także jego potrzeby. Szuflady i półki w biurku mogą być w końcu za małe i nie pomieszczą większej ilości rzeczy. Wtedy z pomocą przychodzą półki, które można zamontować lub powiesić w pobliżu miejsca pracy.

Przegląd biurek dla dzieci

W tym zestawieniu przedstawiamy biurka dla dzieci, które charakteryzują się ogromną funkcjonalnością. Pasują zarówno do dziewczęcego pokoju, jak i chłopięcego. Na niektórych z nich można postawić także komputer i nie będzie to przeszkadzać w odrabianiu lekcji i innych pracach wykonywanych na biurkach.

  • Biurko Limango

Jest to propozycja biurka, które ma możliwość regulacji nie tylko wysokości, ale także kąta nachylenia blatu. Dodatkowo biurko ma wymienne kolorowe elementy.

ezembed

  • Biurko Woody

Drewniane biurko wpasuje się w aranżacje pokoju zarówno chłopca, jak i dziewczynki. Biurko posiada regulowany blat mechanizmem pneumatycznym. 

ezembed

  • Biurko Restyle

Białe biurko szczególnie pasuje do pokoju dziewczęcego. Blat nie jest regulowany, ale posiada kilka szuflad.

ezembed

  • Biurko kolorowe

Te duże biurko będzie służyło nie tylko do odrabiania lekcji. Z racji jego rozmiaru można postawić na nim komputer. 

ezembed

  • Biurko białe

Te białe biurko będzie pasować do prawie każdego wystroju pokoju. Spodoba się młodszym jak i starszym dzieciom. Ciekawą propozycją są boczne półki. 

ezembed

  • Biurko białe

Te biurko jest świetnym rozwiązaniem do małych pokojów. Uniwersalny kolor dopasuje się do każdego wystroju.

ezembed

  • Szare biurko

Kolor biurka pasuje do pokoju zarówno młodszego dziecka, jak i nastolatka. Z racji na duża ilość półek, dziecko przechowa w nim najpotrzebniejsze rzeczy.

ezembed

Zobacz także: Te zupy dla dzieci urozmaicą obiadowe menu! 

Uwaga!

Powyższa porada nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek problemów ze zdrowiem należy skonsultować się z lekarzem.