Zamknij

Zamówiła nasienie i domowy zestaw do zapłodnienia. Urodziła ''e-dziecko''

13.10.2021 13:17
Noworodek
fot. Shutterstock

Brytyjka bardzo chciała mieć drugie dziecko, ale z powodów finansowych nie mogła skorzystać z zapłodnienia in vitro w klinice. Postanowiła wię spróbować ''domowej'' metody zapłodnienia. Zamówiła nasienie i zestaw do inseminacji. Po dziewięciu miesiącach powitała na świecie dziecko.

Kobieta z Wielkiej Brytanii urodziła dziecko po tym, jak zamówiła nasienie z aplikacji Just A Baby i zestaw do inseminacji z serwisu eBay.

To ''prawdziwe dziecko online''

Stephanie Taylor z Nunthorpe, Teeside, w hrabstwie North Yorkshire w Anglii desperacko pragnęła mieć drugie dziecko, więc zamówiła nasienie i zestaw do inseminacji przez Internet. Już po pierwszej próbie doszło do zapłodnienia, a po dziewięciu miesiącach kobieta urodziła dziecko.

Stephanie miała już kilkuletniego syna. Po tym, jak rozstała się z partnerem i ojcem chłopca, pomyślała, że będzie musiała porzucić swoje plany urodzenia drugiego dziecka, kiedy dowiedziała się, ile kosztuje zabieg sztucznego zapłodnienia w specjalistycznych klinikach.

Poszukując informacji o możliwościach zapłodnienia, zainteresowała się aplikacją Just A Baby, która umożliwia zamówienie nasienia od dawcy. Kobieta zdecydowała się na taką transakcję, a następnie kupiła zestaw do inseminacji z serwisu eBay. Nauczyła się korzystać z zestawu dzięki podpowiedziom z YouTube'a.

Just A Baby działa podobnie, jak aplikacja randkowa Tinder.

Stephanie szukała zorientowanego na rodzinę mężczyzny bez historii poważnej choroby, najlepiej z podobnymi do niej rysami. Znalazła odpowiedniego dawcę w ciągu jednego dnia.

Doszło do spotkania w domu Stephanie i w styczniu 2020 roku mężczyzna oddał próbkę nasienia.

- Był miły, ciepły i przyjazny. Wypiliśmy herbatę i rozmawialiśmy o pogodzie – powiedziała kobieta.

Dwa tygodnie po domowej próbie inseminacji, Stephanie dowiedziała się, że jest w ciąży.

Kobieta urodziła dziecko w październiku 2020 roku, opisała je jako ''prawdziwe dziecko online''. Wysłała dawcy SMS-a, aby powiadomić go o narodzinach dziecka.

Dawca nasienia, który chce pozostać anonimowy, powiedział: ''Ona jest niesamowitą osobą i mogę to zrobić ponownie, jeśli będzie chciała mieć więcej dzieci w przyszłości''.

Źródło: timesnownews.com; news24.com