Zamknij

Nowy Rekord Guinessa: na świat przyszły DZIESIĘCIORACZKI

09.06.2021 11:04
Dziesięcioraczki z RPA
fot. Shutterstock

Mieszkanka RPA powitała na świecie... dziesięcioraczki. Zaskoczenie było tym większe, że na USG widać było "tylko" ośmioro dzieci.

Lekarze z Pretorii przecierali oczy ze zdumienia. Za ósemką rodzeństwa "ukryły się" jeszcze dwa maluchy, co oznacza, że na świat przyszły dziesięcioraczki! Tym samym ustanowiony został nowy rekord świata.

Dziesięcioraczki z RPA

37-letnia Gosiame Thamara Sithole z prowincji Gauteng w RPA urodziła dziesięcioraczki. Dzieci przyszły na świat w 29. tygodniu ciąży przy pomocy cesarskiego cięcia. Mąż Gosiame, Teboho Tsotetsi, przekazał dziennikarzom, że urodziło się siedmiu chłopców i trzy dziewczynki.

Rodzice zapewniają, że dzieci poczęli naturalnie. Sześć lat wcześniej zostali rodzicami bliźniąt.

Zastępca dyrektora szkoły medycznej na Uniwersytecie Nauk o Zdrowiu Sefako Makgatho (SMU) prof. Dini Mawela przyznała, że ciąża Gosiame to rzadkość. Zwykle mnogie ciąże spowodowane są leczeniem niepłodności. Dodała, że kolejne miesiące dzieci spędzą w inkubatorach.

Gosiame Thamara Sithole pobiła rekord Halimy Cissé - mieszkanki Mali, która w ubiegłym miesiącu w Maroku powitała na świecie dziewięcioraczki. Wcześniej tytuł rekordzistki świata należał do Amerykanki Nadyi Suleman, która w 2009 roku urodziła ośmioro dzieci.

Źródło: Pretoria News